Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ksiądz proboszcz zaprasza do Wielopola

20 maja 2023 roku Ksiądz proboszcz zaprasza do muzycznej przechadzki po ziemi wielopolskiej śladami osób, wydarzeń i miejsc kształtujących historię naszej małej Ojczyzny. Przechadzka, do której chce zaprosić, prowadzona jest w formie KANTATY, czyli gatunku muzyki wokalno-instrumentalnej, skomponowanej na głosy i instrumenty o treści religijnej lub świeckiej. Kantata opiera się na tekście literackim nierzadko wziętym z Pisma Świętego. Można w niej odnaleźć wpływy koncertu, opery, sakralnej i świeckiej muzyki chóralnej. Kantata, którą usłyszy Wielopole składa się z ośmiu utworów napisanych na orkiestrę, chór i solistów. Każdy utwór to symboliczne zatrzymanie się w konkretnym miejscu Wielopola.

Program wydarzenia jest poniżej na zamieszczonym plakacie. 

W godzinach 17:00-20:00 będzie można spróbować jadła regionalnego przygotowanego przez koła gospodyń, stowarzyszenia i kluby seniora z całej Wielopolszczyzny.

Honorowy Patronat: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.
Współorganizatorzy: Parafia pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim, Parafia Rzymskokatolicka Ducha Świętego w Mielcu, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Wielopole Skrzyńskie, Kantorówka ODiHR Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim
Patronat medialny: TVP 3 Rzeszów, Nowiny, Nowiny 24, Reporter, Polskie Radio Rzeszów, hej.mielec.pl

Zapraszamy do uczestnictwa.