Skip to content Skip to footer
Grupy i wspólnoty

Grupa Biblijna "Dabar"

Komunikat XYZ..

---

Opiekun: Ks. Krzysztof Olszak

Spotkania: W każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

Charakterystyka grupy: Grupa Biblijna powstała w 2008 roku, jako szkoła modlitwy słowem Bożym, metodą Lectio Divina.

Uczestnicy są wprowadzeni w praktykowanie ciszy, słuchanie Słowa, medytację, modlitwę serca i kontemplację zgodnie z wielowiekową praktyką lectio divina. Wprowadzenia do poszczególnych etapów modlitwy Słowem, przygotują do osobistego modlitewnego czytania wybranych tekstów biblijnych.

Wierne i cierpliwe kroczenie metodą lectio divina pomaga przemodlić i zgłębić słowo Boże, aż do całkowitego poddania się jego działaniu, aż do zjednoczenia się z Jezusem – Słowem Wcielonym, który przemienia ludzkie życie i staje się jego Panem.

Lectio divina jest też szczególną drogą rozeznawania życiowego powołania: “W świetle i w mocy Słowa Bożego można bowiem odkryć, zrozumieć i pokochać własne powołanie…” (Pastores dabo vobis, 47).

Odkrywanie prawdziwego obrazu siebie w świetle słowa Bożego może stać się szczególną drogą do poznania i przyjęcia własnej wartości. Jest to proces bardzo delikatny i trudny. Dokonuje się przede wszystkim na modlitwie. Przez modlitwę słowem Bożym i kontemplację miłosiernego Ojca uczymy się patrzeć na siebie „oczami” Boga.

Zapraszamy, przyjdź, posłuchaj i zapragnij zmienić swoje życie w “nową jakość”.