Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.05.14 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 1830 /także w niedziele/. W Bursie o godz. 1800 /w niedziele po Mszy o godz. 800/. Zachęcamy do śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach i figurach Matki Bożej a także w rodzinach.
  Legion Maryi zaprasza dziś o godz. 2000 na majówkę przy figurze MB z Lourdes na ul. Sienkiewicza.
 2. Dziś o godz. 1300 na placu kościelnym wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii będą prowadzić ewangelizację. Serdecznie zapraszamy do słuchania Słowa Bożego i modlitwy.
 3. W liturgii tego tygodnia:
 • w poniedziałek
  całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Ducha Świętego, Nabożeństwo Majowe i Eucharystia w int. nowennowych o godzinie 1830. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.
 • we wtorek
  święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika; patrona Polski
 • w czwartek
  wspomnienie liturgiczne Świętego Stanisława Papczyńskiego, prezb.
 • w sobotę
  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800

4. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. To bardzo ważny czas, który ma naszą wspólnotę parafialną przygotować do przeżycia odpustu. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach wieczornych z katechezami o Duchu Świętym. Grupy pastoralne prosimy o poprowadzenie modlitwy nowennowej i liturgii. W piątek Liturgiczna Służba Ołtarza; w sobotę Akcja Katolicka; w niedzielę przed nabożeństwem majowym Legion Maryi; w poniedziałek Rada Parafialna; we wtorek Apostolat Maryjny; w środę Domowy Kościół; w czwartek Grupa Biblijna; w piątek grupa młodzieżowa; w sobotę Odnowa w Duchu Świętym. 

5. W sobotę dzieci z klas III przystąpią do pierwszej spowiedzi. Dzieci ze Złotnik, ze SP 1 i SP 9 godz. 900; dzieci ze SP 8 godz. 945. Będzie to spowiedź tylko dla dzieci. Rodziców i rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do spowiedzi w ciągu tygodnia. 

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W czasie Mszy Świętych o godz. 1030; 1200; 1400 Pierwsza Komunia Święta. Prosimy o pozostawienie wolnych ławek dla uczestników Uroczystości. 

7. W przyszłą niedzielę ostania przed wakacjami Msza Święta dla dzieci w kaplicy św. Michała Archanioła.

8. Przed I Komunią Świętą i przed odpustem prosimy pomoc przy plewieniu rabatek na placu kościelnym. 

9. Jak co roku organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 3 czerwca. Wyjazd w nocy z 2 na 3 czerwca wstępny koszt to 130 zł od osoby. Zapisy do piątku w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje u ks. Jarosława. Serdecznie zapraszamy liczba miejsc ograniczona. 

10.  Od kilku dni funkcjonuje nowa strona internetowa naszej parafii. Aby zapewnić dobre funkcjonowanie strony potrzebna jest grupa kilku osób odpowiedzialnych za aktualizację treści, przygotowywanie tekstów, robienie i wklejanie zdjęć z uroczystości parafialnych do galerii. Spotkanie osób chętnych do pomocy z administratorem strony w poniedziałek o godz. 1930 w sali KOK-u. 

11.  Dziękujemy za ofiary jakie składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

12.  W najbliższą sobotę o godz. 1900 na rynku w Wielopolu Skrzyńskim, odbędzie się duży plenerowy koncert pt. „Przechadzka po Wielopolu”, dotykający miejsc, wydarzeń i osób związanych z Wielopolem, który został opracowany przez Naszego Księdza Proboszcza i Pana dyrektora Szkoły Muzycznej Ryszarda Kuska. Na plenerowej scenie wystąpi Orkiestra Symfoniczna mieleckiej Szkoły Muzycznej, chóry i soliści. Słowo o Wielopolu będą prezentować prof., Władysław Tabasz, Marcin Daniec i Ignacy Pazdan. Serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza tych, którzy są związani z Wielopolem. W programie wycieczki zwiedzanie muzeum Tadeusza Marii Kantora na starej plebanii w Wielopolu i Msza Święta. Wydarzenia towarzyszące już od godz. 18.00. Szczegóły w mediach społecznościowych i na plakacie. Jeśli będzie odpowiednia ilość osób będzie autokar. Wyjazd o godz. 1400. Zapisy do wtorku w kancelarii.

13.  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.