Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.05.21 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś dzień Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra do piątku dzieci przeżywać będą Biały Tydzień. Msza Święta dla dzieci komunijnych i ich rodzin w Białym Tygodniu będzie o godz. 1700.
 2. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w modlitewne przeżywanie czasu przygotowania do uroczystości odpustowej. Nowenna o godz. 1830. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach wieczornych z katechezami o Duchu Świętym.
 3. W najbliższą sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Obok Wigilii Bożego Narodzenia, Wigilii Paschalnej, Wigilia Zesłania Ducha Świętego ma szczególnie uroczysty charakter.

  Plan nabożeństw w sobotę:
  Na godz. 900 zapraszamy chorych i staruszków na Mszę Świętą z udzieleniem Sakramentu chorych i „błogosławieństwem lourdzkim”. Od 830 będzie możliwość spowiedzi.
  Na godz. 1000 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła w górnym kościele.
  Od godz. 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego.
  Wieczorem o godz. 1830 będzie Nowenna do Ducha Świętego.
  O godz. 1900 będziemy celebrować Uroczystą Mszę Świętą Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do Wigilijnego świętowania. Niech każdy wybierze coś dla siebie. Nasze przygotowanie do odpustu i sam odpust poprowadzą księża Saletyni.

 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Suma odpustowa o godz. 1200. Na sumę i procesję zapraszamy, strażaków, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach. Przygotujmy baldachim i sztandary. Ofiary złożone w dniu odpustu przeznaczymy na prace wykonywane w naszej parafii.
 5. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie 4 czerwca o godz. 1200.
 6. W dzień Bożego Ciała organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Zapisy w kancelarii do 4 czerwca. Koszt 30 zł. Bliższe informacje u ks. Jarosława i ks. Rafała.
 7. Parafialna Poradnia Rodzinna zaprasza na zajęcia warsztatowe na temat: “Nagrody i kary w wychowaniu dzieci; a może inaczej?” Spotkanie odbędzie się w sali KOK w dwóch terminach do wyboru: we wtorek 23 maja o godz. 1000 oraz w czwartek 25 maja o godz. 1800.
 8. Wszystkich członków Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Pana Serca Jezusa zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Kazimiera Nowak z ul. Tańskiego i Kazimiera Stachura z Alei Ducha Świętego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.