Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.06.23 – XII Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
   • całodzienna adoracja Najśw. Sakr. O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego, Nabożeństwo Czerwcowe i Msza Święta. Prowadzenie liturgii powierzamy Odnowie w Duchu Świętym.

w czwartek

   • We wszystkich mieleckich parafiach Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, patronki miasta.

w sobotę

   • Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
    Msze Święte w naszym kościele o godz. 600; 730; 900; 1700; 1900. W Bursie o godz. 1800. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 1830. Ofiary złożone w tym dniu na tacę to tzw. „świętopietrze”, przekazywane na Stolicę Apostolską.
 1. Od jutra do końca sierpnia będzie obowiązywał wakacyjny prządek Mszy Świętych w dni powszednie: w kościele Eucharystia o godz. 700 i 1800; w Bursie o 730.
  Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w godz. 830 – 900 i od godz. 1600 – 1700.
 1. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na organy. Dziękujemy za kilka większych ofiar od rodzin z naszej parafii.
 1. Dziękujemy za liczny udział w naszym parafialnym święcie „Rodzinnie u Ducha” i w 20-leciu świetlicy dla dzieci. Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom, wszystkim naszym dobrodziejom, Siostrze Marcie, p. Tomaszowi Łępie. To był bardzo dobry czas dla naszej wspólnoty parafialnej. Po podliczeniu kosztów organizacji, na konto organowe przekazujemy 19 000 zł.
 1. Rozpoczęły się zapisy na III edycję Studium Parafialnej Aktywności, którego misją jest formowanie świeckich współpracowników duszpasterzy. Zachęcamy osoby, które chcą włączyć się w prace ewangelizacyjną w parafii do skorzystania ze SPA. Informacje u ks. Proboszcza.
 1. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Dalego prosimy rodziców dzieci, którzy uczęszczają do szkól poza naszą parafią, a chciałby przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, aby do końca czerwca zapisali dziecko w kancelarii parafialnej. Wiele osób pyta o możliwość zapisania dziecka spoza parafii do nas, także naszych dzieci do innej parafii. Po konsultacji z Kurią Diecezjalną, informujemy, że do czasu wydania nowych zarządzeń pozostaje w mocy zarządzenie podawane we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej.
 1. Zapisy na VI Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 26-28 lipca w kancelarii.
 1. Biblioteka parafialna czynna we wtorki w godz. 1530-1630. Zachęcamy do korzystania w wakacje.
 1. Zapraszamy na Mielecką Pieszą Pielgrzymkę do Tuchowa, która odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2024 roku. Spotkanie organizacyjne w czwartek w parafii MBNP w Mielcu o godz. 1700. Koszt 30 zł. Zapisy trwają do czwartku.
 1. Jak co roku Harcerki z 4 Mieleckiej drużyny Harcerek „Głębia” rozprowadzają za dobrowolną ofiarą przed wejściem do kościoła własnoręcznie zrobione wypieki. Zebrane środki przeznaczą na zakup sprzętu na letni obóz. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Kozak z ul. Pisarka 5. Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu.