Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.07.07 – XIV Niedziela Zwykła

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którzy prowadzą akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę. Po Mszy Świętej będzie można nabyć pamiątki z drewna oliwnego (m.in. różańce, krzyże, kropielnice, figurki św. Józefa, bransoletki, ikony) wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Bóg zapłać za waszą dobroć serca.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

 • całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w czwartek

 • święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy

w sobotę

 • wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji
 • „Dzień Fatimski” w naszej parafii. O godz. 1800 Msza Święta, procesja różańcowa z figurą Matki Bożej. Przygotowanie i niesienie figury, prowadzenie rozważań powierzamy Apostolatowi Maryjnemu. Serdecznie zapraszamy.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.
 1. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny prządek Mszy Świętych w dni powszednie: w kościele Eucharystia o godz. 700; 1800; w Bursie msza św. w tygodniu tylko w środę i sobotę o godz. 730.
  Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w godz. 830 – 900 i od godz. 1600 – 1700. W środę kancelaria nieczynna.
 1. Rozpoczęły się zapisy na III edycję Studium Parafialnej Aktywności, którego misją jest formowanie świeckich współpracowników duszpasterzy. Zachęcamy osoby, które chcą włączyć się w prace ewangelizacyjną w parafii do skorzystania ze SPA. Informacje u ks. Proboszcza.
 1. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na organy. Dziękujemy za kilka większych ofiar od rodzin z naszej W przyszłą niedziele będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na organy.
 1. Zapisy na VI Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 26-28 lipca w kancelarii.
 1. Przypominamy o trwających zapisach na 42. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, które prowadzone są przez cały lipiec w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania jak również online. Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w 9-dniowej pielgrzymce będzie możliwość pielgrzymowania tylko przez jeden dzień w niedziele 18 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii. Przy wyjściu z kościoła do specjalnie przygotowanej skrzynki można wrzucić intencje w których będą modlić się pielgrzymi a także finansowo wesprzeć naszą grupę św. Wojciecha. Za co pielgrzymi składają szczere Bóg Zapłać.
 1. W dniach 7 – 17 sierpnia OSP Mielec organizuje obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 – 17 lat w Wołkowyi w Bieszczadach. Koszt 1550 zł. W programie: rejs po jeziorze, przejażdżka koleją gondolową, zwiedzanie elektrowni Solina, gry i konkursy z nagrodami. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 15 lipca. Ilość miejsc ograniczona.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia wśród nich ks. Tomaszowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp.: Edward Rzemieniarz z ul. Dąbrowskiego. Polećmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu.