Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.06.16 -XI Niedziela Zwykła

 1. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które jest odprawiane wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie nabożeństwo o godz. 1730. W niedziele o godz. 1830. W Bursie po Mszy Świętej.
 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Wspomnienie liturgiczne św. Brata Alberta, zakonnika.
    Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
    O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego, Nabożeństwo Czerwcowe i Msza Święta. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnotom Neokatechumenalnym.

w sobotę

   • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.
 1. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Dalego prosimy rodziców dzieci, którzy uczęszczają do szkól poza naszą parafią, a chciałby przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, aby do końca czerwca zapisali dziecko w kancelarii parafialnej.
 1. Msze Święte za zakończenie roku szkolnego:
  • Szkoły Podstawowe – 20 czerwca (czwartek) godz. 1800
  • LO nr 5, Piłkarskie Nadzieje – 21 czerwca (piątek) godz. 1000
  • „Elektryk” – 21 czerwca (piątek) godz. 800 w kaplicy „Bursie”
  • „Ekonomik” – 21 czerwca (piątek) godz. 1000 w kaplicy „Bursie”
 1. Z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny zapraszamy dziś wszystkich parafian na wspólne świętowanie i integrację. Chcemy „Rodzinnie u Ducha” spędzić dzisiejsze niedzielne popołudnie. Rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego na scenie o godz. 1500. W programie przewidziane jest wiele atrakcji dla wszystkich: występy dzieci, konkursy i różne atrakcje dla dzieci. Będą dmuchańce i koncerty zespołów muzycznych. Będzie oczywiście dobre jedzenie – dlatego nie gotujmy dziś obiadu – wierzymy, że będzie też dobra zabawa. Po koncercie gwiazdy wieczoru odbędzie się wręczenie po raz pierwszy parafialnych wyróżnień „Dobry Duch”, potem losowanie głównych nagród, a następnie zabawa przy muzyce biesiadnej. U młodzieży po Mszy Świętej można nabyć kupony loterii w cenie 10 zł plus… Realizacja tych kuponów od rozpoczęcia festynu. Dochód przeznaczony jest na pokrycie kosztów organizacji – a co zostanie przeznaczymy na nowe organy. Bądźmy hojnio. Zapraszamy wszystkich już od godz. 1500.

 2. Niedługo rozpoczniemy zapisy na VI Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Zapisy do końca czerwca w kancelarii.
 1. Społeczne Przedszkole „Promyczek” w Złotnikach posiada jeszcze wolne miejsca. Zapisy w każdy dzień w godz. 800 – 1400

 2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Konrad Mokry z ul. Pisarka, Władysława Cyran z ul. Drzewieckiego, Maria Jachym z ul. Osterwy, Antonina Kusek z ul. Al. Ducha Świętego, Maria Bator ze Złotnik. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.