Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.06.02 – IX Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej o godz. 1200.

  W poniedziałek wtorek, środę i w piątek Eucharystia, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 1800. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 1700 Eucharystia z procesją, poświęceniem wianków, oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców o przychodzenie z dziećmi na nabożeństwa.

  Dziękujemy tym, którzy włączyli się w nasze parafialne świętowanie Bożego Ciała. „Bóg zapłać” służbie liturgicznej, organistom, scholii męskiej, harcerkom, strażakom ze Złotnik, panom noszącym baldachim, chorągwie, tym którzy przygotowali, ołtarze i dekoracje. Dziękujemy Policji, służbom komunalnym i wszystkim którzy pomogli przeprowadzić procesję. Dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w procesji.
 1. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które jest odprawiane wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie nabożeństwo o godz. 1730. /od przyszłej soboty/. W niedziele o godz. 1830. W Bursie po Mszy Świętej.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
   • O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego, Msza Święta nowennowa i procesja z nabożeństwem czerwcowym. Prowadzenie liturgii powierzamy Stowarzyszeniu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

w piątek

   • Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakr. i modlitwę za kapłanów i z kapłanami pracującymi w naszej parafii od godz. 1600 – 1800. Prosimy naszych parafian o udział w adoracji za nas kapłanów. Tej waszej modlitwy bardzo potrzebujemy. Po Mszy Świętej wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.

w sobotę

   • Wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP.
   • O 1700 spotkanie grupy św. o. Pio składającej się z adoracji Najświętszego Sakramentu, różańca i modlitwy za wystawiennictwem o. Pio. i błogosławieństwa lourdzkiego. Przypominamy, że do skarbony umieszczonej przy obrazie o. Pio można składać intencje, która polecamy za wstawiennictwem św. o. Pio w czasie adoracji. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli i sympatyków o. Pio. do wspólnej modlitwy.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1530 i w piątek od godz. 1630.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 2100.
 1. Zebranie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 1. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Serca Pana jest w sobotę 8 czerwca do Łagiewnik. Wyjazd o godz. 700 z parkingu przy KOK-u. Zapisy do czwartku w kancelarii. Koszt 45 zł.
 1. Informacja o rekolekcjach dla małżeństw na plakacie.
 1. Informacje o spotkaniu na temat leczenia niepłodności naprotechnologią – na plakacie.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Dudzik z ul. Drzewieckiego; Jerzy Zięba z ul. Mielczewskiego; Anna Gaj z ul. Wiśniowej; Maria Pazdro-Bekier z ul. Modelarskiej. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.