Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.05.26 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.

 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • O godzinie 1730 Nowenna do Ducha Świętego, Nabożeństwo Majowe i Eucharystia w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

     w środę

   • O godz. 1730 Nowenna do MBNP, nabożeństwo majowe i Msza Święta.

w czwartek

   • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze Święte rano o godz. 600 i 730. W Bursie Msza Święta będzie tylko o godz. 800.

O godz. 900 uroczysta Suma z procesją do czterech ołtarzy. Mszę Świętą Prymicyjną będzie celebrował ks. Kamil Biernat, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie. Ksiądz Kamil przez dwa miesiące odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pójdziemy w ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i prosić Go o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii. Włączmy się chętnie w przygotowanie ołtarzy. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło opromienić je Jego Błogosławieństwo. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w procesji. Rodziców prosimy, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, grupy pastoralne, strażaków. Rodziców, siostry zakonne, katechetki prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji. O przygotowanie pierwszego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Pisarka i przyległych do niej bloków alei Ducha Świętego, a także wiernych ulic od Teligi do Kilińskiego oraz Złotnik, i Róże z tego rejonu. O przygotowanie drugiego ołtarza, prosimy wiernych Al. Ducha Świętego, oraz wiernych z ul. Bajana, z Niskiego Borku, i Róże z tego rejonu. O przygotowanie trzeciego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Kocjana, a także wiernych z ul. Tańskiego i Dąbrowskiego, oraz Róże z tego rejonu. O przygotowanie czwartego ołtarza, na schodach kościoła, prosimy wiernych z ulic: Drzewieckiego, Sienkiewicza, Sękowskiego, Warszawskiej, 6 Sierpnia, Reja, Wybickiego, Wysockiego, oraz Róże z tego rejonu.

Członków Rady Parafialnej z poszczególnych rejonów prosimy o organizację prac a grupy apostolskie i mieszkańców zapraszamy do pomocy. Osoby organizujące budowanie ołtarzy proszą mężczyzn o pomoc. Potrzebne są „brzózki” do ołtarzy – bardzo prosimy o pomoc. Dziś do skarbon możemy złożyć ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

Bezpośrednio po procesji w kościele będzie odprawiona Msza Święta. Po południu Msze Święte tak jak w niedzielę.

Od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, po Mszy Świętej wieczornej, także w Uroczystość Najśw. Serca Jezusa – będzie procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym. W niedzielę dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Eucharystię z procesją na godz. 1200.

Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

w piątek

   • Święto Nawiedzenia NMP.

w sobotę

   • Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 700, nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. O godz. 1730 pierwsze nabożeństwo czerwcowe.
 1. Dziękujemy za ofiary na organy przekazywane w kopertach na tacę, w kancelarii i na nasze „organowe” konto internetowe. Kilkunastu rodzinom i osobom dziękujemy za większe ofiary.

 2. W najbliższą sobotę wyjeżdżamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej.

  Są jeszcze wolne miejsca na Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd w nocy w piątek i powrót w niedzielę rano. Zapisy do środy w kancelarii parafialnej. Koszt 120 zł., od osoby. Szczegółowe informacje u ks. Tomasza i ks. Jarosława.
 1. Spotkanie Arcybractwa Serca Jezusa w piątek po Mszy Świętej wieczornej w KOK-u.

 2. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych, które odbędą się w dolnym kościele o godz. 1800 w piątek w ramach porcelanowego jubileuszu naszej parafialnej świetlicy. Warsztaty poprowadzą zaproszeni goście,  specjaliści w dziedzinie teologii, psychoterapii i poradnictwa rodzinnego. Gorąco zapraszamy do udziału. Więcej informacji u s. Marty i na plakatach.

 3. Wójt Gminy Mielec zaprasza na mieszkańców Gminy Mielec, powyżej 40 roku życia na bezpłatne badania profilaktyczne. Badania będą pobierane na parkingu przy stadionie w Złotnikach 29 maja od 630 – 1000.

 4. Informacje o bezpłatnych badaniach mammograficznych dla kobiet na plakatach.

 5. Nowo powstałe Leśne Przedszkole w Mielcu zaprasza dzieci do rekrutacji. Szczegóły na stronie przedszkola i na Facebooku.

 6. 28 maja o godz. 1900 w kościele MBNP odbędzie się koncert pieśni maryjnych.

 7. 2 czerwca od godz. 1400 przy kościele św. Marka w Rzochowie odbędzie się charytatywny, kulturalno – rekreacyjny festyn Parafialny. Szczegóły na afiszach.

 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Juszyński z ul. Limanowskiego; Zofia Wójcik z ul. Modrzejewskiej; Bogusław Załucki ze Złotnik; Ida Nowak z ul. Bohaterów Września; Marek Dudzik z ul. Drzewieckiego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.