Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.04.07 – II Niedziela Wielkanocna Czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś o godz. 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
  Przypominamy, że codziennie o godz. 1500 w kaplicy Jezusa Miłosiernego odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego. Grupy pastoralne i wiernych prosimy o prowadzenie modlitwy.
 1. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem pracowników “Caritas” i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji nasz Parafialny Oddział „Caritas” przeprowadza przy kościele zbiórkę do puszek dla Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ofiary można składać do puszek jak i do skarbon. Członkom Parafialnego Oddziału Caritas składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną pracę na rzecz najuboższych. Zapraszamy parafian do włączenia się w prace naszego Oddziału Caritas.

 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym roku święto Zwiastowania Pańskiego zostało przeniesione z uwagi na Wielki Tydzień. Pamiętajmy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. Obecnie ważą się losy nienarodzonych w naszym kraju. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w poniedziałkowej Mszy Świętej.
   • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
   • Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych o godzinie 1730. Prowadzenie liturgii powierzamy Parafialnemu Oddziałowi Caritas.

w środę

   • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia o godz. 1730.

w sobotę

   • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.
 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

 2. Od środy rozpoczyna się Triduum przed Bierzmowaniem dla kandydatów z klas ósmych, zapraszamy ich na godz. 1800 do kościoła na Mszę Świętą i próbę. Obecność obowiązkowa.
  W sobotę od 900 spowiedź święta dla kandydatów do Bierzmowania.
 1. W sobotę o godz. 1700 spotkanie grupy św. o. Pio. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, różaniec, modlitwy za wystawiennictwem o. Pio. i błogosławieństwo lourdzkie. Do skarbony umieszczonej w kaplicy o. Pio można składać intencje, które polecamy za wstawiennictwem św. o. Pio w czasie adoracji i na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli i sympatyków o. Pio. do wspólnej modlitwy.

 2. Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym na „urodzinową kartkę” z okazji 20-lecia naszej świetlicy. Konkurs skierowany jest do dzieci z klas I – Prace należy złożyć do 17 maja w Koku. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

 3. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczniemy Tydzień Biblijny.

 4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józefa Świtek z ul. Kocjana, śp. Stanisław Żurek z ul. Pisarka, śp. Józef Żelasko z ul. Słoneczna, śp. Zofia Maziarz z ul. Kilińskiego, śp. Wiesław Kokoszka z ul. Alei Ducha Świętego, śp. Genowefa Dudek z ul. Wysockiego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.