Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.04.14 – III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Na stoliku, pod chórem, dostępne są teksty liturgii słowa z dzisiejszego dnia, wraz z komentarzem do Ewangelii. Zachęcamy do zabierania rozważań, zarówno dziś, jak i w każdą niedzielę przygotowywane przez Grupę Biblijną. Grupa Biblijna „Dabar” zaprasza na cotygodniowe spotkania biblijne.

 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych o godzinie 1730.
   • W czasie Mszy Świętej o godz. 1800 Biskup Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o pozostawienie wolnych miejsc dla kandydatów i świadków.

w sobotę

   • Nabożeństwo Drogi Światła o godz. 1715.
 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 2. W czwartek, na Mszę Świętą o godz. 1800 zapraszamy dzieci z klas 3 Szkół Podstawowych wraz z rodzicami.

 3. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w najbliższy piątek i sobotę zaprasza do udziału w peregrynacji relikwii i obrazu błogosławionej Rodziny Ulmów. Przez wstawiennictwo błogosławionych Samarytan z Markowej, będziemy wypraszać potrzebne łaski dla naszych małżeństw i rodzin (m.in. żywą wiarę, nadzieję wyjścia z każdego kryzysu domowego, codzienną ofiarną miłość). Zachęcamy zwłaszcza do udziału w piątkowej Eucharystii o godz. 1800 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Artura Ważnego. W sobotę o godz. 900 – Msza Święta z błogosławieństwem małżeństw oczekujących narodzin dziecka. Szczegóły celebracji podane na afiszu w gablocie. Z naszej parafii wyruszymy Pieszą Pielgrzymką Rodzin na piątkową Eucharystię z Księdzem Biskupem. Zapraszamy wszystkich, szczególnie rodziców z dziećmi, młodzież, nowo bierzmowanych. Wyjście z naszego kościoła o godz. 1630. Z racji uroczystości w parafii Trójcy Świętej i pielgrzymką nie będzie Mszy z modlitwami o uzdrowienie.

 4. Trwają intensywne przygotowania do naszego parafialnego integracyjnego spotkania „Rodzinnie u Ducha”, które zaplanowaliśmy na 16 czerwca. Prosimy osoby prywatne jak i firmy o przekazywanie fatów na naszą loterię. Można jej składać w KOK-u. u siostry Marty. Osoby zainteresowane współpracą i jakąkolwiek pomocą prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 5. Dziękujemy za ofiary na organy przekazywane w kopertach na tacę, w kancelarii i na nasze „organowe” konto internetowe. Kilkunastu osobom dziękujemy za większe ofiary. Zachęcamy do przekazywania ofiar także poprzez ofiaromat.

 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Czesława Korpanty z ul. Reja i Damian Korzeń z ul. Bajana. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.