Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.02.18 – I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać czas Wielkiego Postu, aby poprzez modlitwę, post, jałmużnę i podejmowane postanowienia zbliżyć się do Pana Boga i podjąć drogę nawrócenia i przemiany życia.
  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga Krzyżowa
  – w piątek o godz. 900 rano; dla dzieci o godz. 1630; dla dorosłych o godz. 1730; dla młodzieży o godz. 1930.
  Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 900 i o 1500.

 2. W naszej parafialnej wspólnocie witamy diakona Kamila Biernata, który przez najbliższe dwa miesiące będzie odbywał praktykę duszpasterską przed święceniami prezbiteratu. Księdzu diakonowi życzymy światłą Ducha Świętego w podejmowanych obowiązkach
 1. W tym roku mija 10 lat od Misji Świętych, które przeżywała nasza parafia. Nie będziemy organizować parafialnych rekolekcji wielkopostnych, ale w czasie paschalnym przeżyjemy w naszej parafialnej wspólnocie Misje Święte.
 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

w czwartek

   • Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

w sobotę

   • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700
 1. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania: w niedziele o godz. 1800 i w czwartki o godz. 1845 /dolny kościół/.
 1. Za tydzień przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 1. W czasie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do jałmużny. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazania 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Ulotki informacyjne są na stoliku pod chórem.
  Jak co roku naszą jałmużną postną niech będzie także przygotowanie paczek żywnościowych, które przeznaczymy dla ubogich. Można je składać już od jutra w kaplicy Przemienia Pańskiego.
 1. W przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara wynosi 8 zł. Bóg zapłać za ofiarność i wspieranie tej akcji.
 1. Spotkanie Arcybractwa NSJPN jest w piątek po Mszy Świętej wieczornej w KOK-u.
 1. Dziękujemy za ofiary składane przez Was na różne cele. W przyszłą niedzielę /4 miesiąca/ będziemy mogli złożyć ofiary na nowe organy.
 1. W tym roku w naszej parafii odbędzie się Konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA – BO TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA”, którego organizatorami są: nasza parafia, Prezydent Miasta Mielca oraz Spółdzielczy Dom Kultury, Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu. 1 marca (piątek) od godz. 1600 – 1800 odbędą się w KOK-u warsztaty nauki robienia palm, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Wykonane prace należy dostarczać do Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, ul. Kusocińskiego 13 A. Ostateczny termin oddania prac upływa we wtorek 19 marca. Więcej informacji w gablocie i na stronie parafialnej.
 1. Trwają zapisy na 35. Międzynarodowy Festiwal Młodzieży do Medjugorie, który odbędzie się od 30.07-08.08.2024 r. Zapraszamy młodych do skorzystania z tej propozycji spędzenia wakacyjnego czasu. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Zapisy do końca lutego lub wyczerpania miejsc. Kontakt w sprawie wyjazdu z Ks. Rafałem lub Ks. Jarosławem.

 2. W przyszłą sobotę o godz. 1000 w KOK-u odbędzie się kiermasz strojów Komunijnych Zainteresowane osoby sprzedażą lub kupnem  – zapraszamy.
 1. Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

 2. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Siemion z ul. Pisarka; Danuta Jarosz z ul. Kasztanowej; Grzegorz Guzak z ul. Bajana; Marcin Wroński z ul. Kocjana; Zofia Mroczek zam. w USA. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.