Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.02.11 – VI Niedziela Zwykła

 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Modlimy się z wszystkich, którzy doświadczani są cierpieniem choroby czy starości. Przypominamy, że w każdą pierwszą sobotę miesiąca księża odwiedzają chorych z posługą sakramentalną. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej w każdą niedzielę zanoszą komunię do domu chorego. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i kwartalne dni o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania postanowień trzeźwościowych. Księga Trzeźwości znajduje się w kancelarii parafialnej.
 1. Dziś, jutro i pojutrze przeżywać będziemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
  • Dzisiaj zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najśw. Sakr. od godz. 2000 – 2100.

  • W poniedziałek całodzienna adoracja prowadzona według stałego grafiku. Szczególnie zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 i na różaniec o godz. 1700

  • We wtorek adoracja będzie od godz. 1500 – 2100 według następującego porządku:
    • Od 1500 – wierni ul. Kilińskiego i ulic do niej przyległych; wierni ul. Warszawskiej, Sękowskiego, Ogrodowej, Reja, Wybickiego
    • Od 1600 – wierni Złotnik, Al. Ducha Świętego
    • Od 1700 – Różaniec o pokój na Ukrainie
    • Od 1800 – Eucharystia z kazaniem
    • Od 1900 – wierni ul. Pisarka, ul. Bajana, ul. Sienkiewicza, Osiedla Skrzydlate, wierni ulic z Niskiego Borku i ulic przyległych do ul. Padykuły
    • Od 2000 – wierni ul. Konfederackiej i ulic do niej przyległych oraz ul. Drzewieckiego, Tańskiego i Kocjana

Zelatorów Róż Różańcowych z poszczególnych rejonów i grupy apostolskie prosimy o poprowadzenie modlitw w poniedziałek i wtorek.

 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
  Msze św. będą o godz. 600, 730, 900, 1530, 1700 i 1900. W Bursie – o godz. 1800.
  Jest to dzień postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. “W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku  wobec cierpienia Ukrainy, zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji”.
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki; w kościele górnym o godz. 900, dla dzieci o godz. 1630, dla dorosłych o godz.1730, dla młodzieży w kościele dolnym o godz. 1900.
  Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 1500. Dla tych, którzy nie będą mogli być po południu, Gorzkie Żale będą po Mszy św. o godz. 900. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe, podczas której będziemy rozważać wskazówki chrześcijańskie wiodące do osiągnięcia pokoju, w życiu społecznym, parafialnym i rodzinnym, jak i w sercu każdego człowieka. Rozważania autorstwa Marka Mirosławskiego, autora książek religijnych, poprowadzi Łukasz Lech – dziennikarz znany z Telewizji Polskiej i Telewizji Trwam oraz Radia Maryja. W tym dniu będzie możliwość nabycia tych wydawnictw z autografem naszych gości.
 1. W przyszłą niedzielę powracamy do celebrowania w dolnym kościele Mszy Świętych dla rodziców z dziećmi.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kancelarii, na naszym koncie bankowym i poprzez Ofiaromat. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1,5% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji i na naszej parafialnej stronie, znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 1. O godz. 1000 do dolnego kościoła zapraszamy na przedstawienie obrzędowe „Wielopolskie Zapusty” w wykonaniu grupy obrzędowej z Wielopola Skrzyńskiego.
 1. Informacje o weekendowym Kursie Przedmałżeńskim w Trzcianie, w gablocie.
 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły – 20 lutego (wtorek) od godz. 1700
 1. Fundacja „Prawda i Pamięć” zaprasza na film „Wandea – zwycięstwo albo śmierć”. Projekcja w Sali kinowej SCK 21.02 o godz. 1800.
 1. Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

 2. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Grzelak z ul. Teligi; Grzegorz Sierkowski zam. w Anglii; Elżbieta Tarasiuk z Al. Ducha Świętego; Stanisław Ogiba z ul. Bema; Władysław Maksimczyk; Elżbieta Gembicz i Maria Gaj z ul. Bajana. Polećmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu.