Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.03.03 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki; o godz. 900 rano; dla dzieci o godz. 1630; dla dorosłych o godz.1730; dla młodzieży o godz. 1930.
  Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1500. Dziś i w następne niedziele w czasie Gorzkich Żali zbierzemy ofiary na urządzenie grobu Pańskiego.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Święto św. Kazimierza Królewicza. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

w środę

   • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.

w czwartek

   • I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Eucharystii do godz. 2100. Zapraszamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

w sobotę

   • Spotkanie grupy św. Ojca Pio. O godz. 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i modlitwy z wstawiennictwem św. O. Pio. Do skarbony w kaplicy możemy składać intencje, które polecamy w modlitwie.
 1. We wtorek po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.

 2. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania: w niedziele o godz. 1800 i w czwartki o godz. 1845 /dolny kościół/.

 3. W dniach od 6-8 marca odbędą się rekolekcje szkolne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych w naszej parafii. Bardzo prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci do wzięcia w nich udziału. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji młodzieży o owocne rekolekcje.

 4. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara wynosi 8 zł. Bóg zapłać za ofiarność i wspieranie tej akcji.

Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazania 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Informacje na stronach internetowych Caritasu i parafii.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na organy. Kilkunastu rodzinom dziękujemy za większe ofiary. W najbliższym czasie wypłacimy kolejną ratę. W miarę możliwości prosimy o kolejne wpłaty.

 2. Przypominamy o konkursie „NAJPIĘKNIEJSZA – BO TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA”. W tym roku prosimy wszystkie grupy pastoralne i Róże Różańcowe o przygotowanie palmy do konkursu.

 3. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

 4. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Kazimiera Kobosz ul. Reja, Janina Sobusiak z ul. Pisarka, Eleonora Guzda z ul. Drzewieckiego, Maria Głodzik z ul. Modelarskiej, Aleksandra Zygmont z ul. Warszawskiej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.