Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.12.17 – III Niedziela Adwentu

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu zwana „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”. Jesteśmy zaproszeni do radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie. W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy na roraty i Nowennę do Dzieciątka Jezus. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza na swoją działalność również wigilijne stroiki z dzieciątkiem Jezus. Tradycyjnie, młodzież przygotowała ciasteczka choinkowe za dobrowolną ofiarę. Będzie je rozprowadzać w najbliższy piątek i sobotę w czasie spowiedzi świętej w naszej parafii. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na wyjazdy formacyjne młodzieży. Także wtedy będzie można nabyć kalendarz na nowy rok wydany przez Grupę Świętego Ojca Pio.

  2. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, a wigilijnej kolacji niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. W niedzielę wigilijną Msze Święte w naszym kościele będą tylko do południa. Ostatnia Msza Święta o godz. 1200.

  3. „Pasterka” o 2400. Przyjdźmy wszyscy – całymi rodzinami. O godz. 2330 czuwanie kończące adwent przygotowane przez młodzież. W kaplicy przy Bursie, „Pasterka” o godz. 2200. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. W sobotę o godz. 1800 harcerze z ZHR-u uroczyście wniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie je można je zabrać z kaplicy Miłosiernego Jezusa, aby płonęło na wigilijnym stole. W niedzielę nasz kościół będzie otwarty do godz. 1600.

  4. Spowiedź przed Świętami będzie w piątek od godz. 1500 – 1900 i w sobotę od godz. 830 – 1730 Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę. Po spowiedzi w sobotę o godz. 1900 prosimy o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła na święta.

  5. Od przyszłej niedzieli do końca ferii zimowych nie będzie Mszy Świętych dla dzieci w kościele dolnym. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 poświęcimy figurki dzieciątka Jezus i szopki, które znajdą się w naszych domach pod choinką. Prosimy zwłaszcza dzieci o przyniesienie figurek i szopek do poświęcenia.

  6. Dziękujemy za składane ofiary. Za tydzień /IV niedz. miesiąca/ składka na nowe organy.

  7. W czwartek rano na godz. 800 prosimy kilku panów do pomocy przy nabijaniu choinek.

  8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.