Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.12.10 – II Niedziela Adwentu

Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych o godz. 600 /dla dorosłych/ i w Mszy adwentowej dla dzieci godz. 1800. Rano po roratach śpiewamy godzinki. Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Nasze ofiary możemy złożyć do skarbon przy wyjściu.

 1. Dziś o godz. 1200 w naszej świątyni Ksiądz Arcybiskup Nuncjusz Henryk Nowacki będzie celebrował Mszę Świętą z okazji 25-lecia istnienia Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu.

 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego i Msza adwentowa dla dzieci. Prowadzenie liturgii powierzamy scholi męskiej.

w środę

   • Wspomnienie liturgiczne św. Łucji dziewicy i męczennicy. O godz. 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza adwentowa dla dzieci.

w czwartek

   • Wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się adwentowe czuwanie i modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

 2. W sobotę od godz. 830 odwiedzimy chorych i starszych z posługą przedświąteczną. Zgłoszenia w kancelarii.

 3. Grupy Pastoralne prosimy podejmowanie modlitwy różańcowej przed Mszą Świętą wieczorną.

 4. W tym tygodniu możemy jeszcze nabywać poświęcone opłatki. Tym poświęconym opłatkiem będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Zachęcamy do zachowania zwyczaju wysyłania opłatków z życzeniami do naszych bliskich. W tym roku można je nabyć tylko przy wyjściu z kościoła codziennie po Mszach Świętych. Złożone ofiary są wynagrodzeniem za posługę pracowników parafialnych. Bóg zapłać. Prosimy o hojność dla naszych parafialnych pracowników.

 5. Dzisiaj Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.” Ofiara wynosi 9 zł. za małą świecę i 25 zł. za dużą. Są także rozprowadzane za dobrowolną ofiarę wigilijne stroiki z Dzieciątkiem Jezus. Dzieci ze świetlicy rozprowadzają ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe. Zachęcamy do zakupu, a poprzez to do wspierania formacji naszych najmłodszych parafian. Także Przez cały rok w ośmiu mieleckich sklepach Akcja Katolicka i Parafialny oddział Caritas, prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących. Oznaczone wózki znajdują się w widocznych miejscach. Zachęcamy do wzięcia udziału w niesieniu pomocy potrzebującym. Jeszcze w najbliższym czasie możemy złożyć swój dar dla potrzebujących w kaplicy Przemienienia Pańskiego. Bóg zapłać za ofiarność i wspieranie potrzebujących.

 6. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na rzecz naszej parafii zwłaszcza na organy. Wszystkim ofiarodawcom jesteśmy bardzo wdzięczni za dar serca.

 7. Nasza Parafialna Biblioteka czynna jest we wtorki od godz. 1530 – 1630. Serdecznie zapraszamy do korzystania z literatury religijnej i teologicznej.

 8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Teresa Giec z ul. Bajana; Władysław Cyran z ul. Drzewieckiego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.