Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.12.24 – IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele do godz. 1200. Gdy wzejdzie pierwsza gwiazda zasiądźmy do Wieczerzy. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej kolacji. Niech to będzie okazja, do pojednania, niech będzie wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy dziś wstrzemięźliwość od potraw mięsnych a przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. „Pasterka” o północy. Przyjdźmy wszyscy – całymi rodzinami. O godz. 2330 czuwanie kończące adwent przygotowane przez młodzież. W kaplicy przy Bursie, „Pasterka” o godz. 2200. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. W kaplicy Miłosiernego Jezusa płonie Betlejemskie Światło Pokoju. Można je zabierać do naszych domów. Nasz kościół będzie otwarty dziś do godz. 1600.
 1. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Eucharystię o godz. 1200 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii do wspólnego kolędowania. Już od 1130 rozpocznie się wspólne kolędowanie.

  We wtorek – Święto Św. Szczepana Męczennika. Msze Święte tak, jak w niedzielę. Ofiary złożone przez nas na tacę przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. W czasie Mszy św. o godz. 900 poświęcimy owies.

  W środę – święto Św. Jana Ewangelisty po Mszy św. o godz. 700 i 1800 poświęcimy wino. Będzie  można nabyć małe buteleczki z poświęconym winem.

  W czwartek – święto Świętych Młodzianków Męczenników.

  W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny – to ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze Święte będą do godz. 1700. O godz. 1700 odprawimy Uroczyste Nieszpory, Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, przeprosimy za wszelkie błędy. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo. Wieczorem kościół będzie otwarty od godziny 2200 do 2400. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 2400 ze schodów kościoła udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej nasze parafii. Zapraszamy serdecznie. Na ten moment zapalmy świece w naszych oknach, a kto może, niech przyjdzie n plac kościelny.
 1. W drugi dzień świąt, we wtorek, na Mszy świętej o godz. 1030 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Zapraszamy wszystkie zaangażowane dzieci.  Natomiast samo kolędowanie pod hasłem: „Chcemy być apostołami pokoju” odbędzie się  na terenie naszej parafii we środę i czwartek  27 i 28 grudnia, od godz. 1500. Bardzo prosimy o serdeczne przyjęcie dzieci, które będą kolędować pod opieką osób posiadających parafialne identyfikatory. Tegoroczne ofiary są przeznaczone na projekty misyjne dla dzieci Kongu, Republice Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Boliwii. Bóg zapłać za otwarte serca.
 1. Chór męski „Melodia” zaprasza do wspólnego kolędowania w Święto Świętego Szczepana do Bursy na godz. 1000.

 2. W środę rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. Rodzina przyjmująca kapłana daje świadectwo swojej przynależności do parafii. Przeżywajmy te odwiedziny w duchu radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pokropienie poświęconą wodą i pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. Co roku przypominamy, że przyjęcie kolędy nie jest związane z obowiązkiem złożenia ofiary. W celu uaktualnienia naszej parafialnej bazy rodzin, kapłani zapytają o dane domowników. Parafialna baza danych jest bezpieczna – nikomu nie udostępniamy żadnych informacji. Dzień wcześniej ministranci i lektorzy z identyfikatorami zapowiedzą kolędę i przyniosą poświęcona wodę. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij i zobacz. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

  Po świętach i w miesiącu styczniu, dyżur w kancelarii będzie tylko w poniedziałki czwartki i piątki od godz. 800 – 830 i od 1630 – 1730.
 1. W okresie Bożego Narodzenia do końca stycznia nie będzie Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Prosimy, aby w tym czasie, rodzice z dziećmi uczestniczyli w Mszach Świętych razem ze wspólnotą parafialną.
 1. Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca będzie 30 grudnia o godz. 1500 w sali KOK-u.
 1. Do 8 stycznia nasz Katolicki Ośrodek Kultury będzie zamknięty. Nie róbmy żadnych spotkań.
 1. Dziękujemy za ofiary na nowe organy do naszego kościoła, także dzisiejsze. Każdy dobrodziej może zabrać ze stolika po chórem specjalną darmową cegiełkę.
 1. Serdecznie pozdrawiamy naszych parafian, także tych przybyłych na święta z zagranicy. Wszystkim Wam życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Chudy z ul Tańskiego; Rafał Mazur z ul. Kocjana. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.