Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.12.01 – I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu. Wpatrujemy się w Maryję, która jest wzorem adwentowego oczekiwania. Podczas Mszy Świętych roratnich, będzie Ją symbolizowała zapalona świeca. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych o godz. 600 /dla dorosłych/. O godz. 1800 /od poniedziałku do piątku/ Msza Święta adwentowa dla dzieci. Rano po roratach będziemy śpiewać godzinki. Kolejna Msza Święta będzie o godz. 700. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta adwentowa dla dzieci. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Apostolskiej Młodzieży

w środę

   • O godz. 1730 nowenna do MBNP i Msza Święta adwentowa dla dzieci

w czwartek

   • I czwartek miesiąca. W tym dniu jako wspólnota parafialna przeżyjemy Adwentową Świętą Godzinę Uwielbienia Przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1800. Po Eucharystii modlitwa uwielbienia i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem Świętego Charbela. Z racji czwartkowego wydarzenia nie będzie specjalnej Mszy  Świętej adwentowej dla dzieci.

w piątek

   • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszym kościele Msze Święte o godz. 600; 730; 900; 1530; 1700; 1900. Podczas Eucharystii o godz. 1700 odbędzie się przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej i  odnowienie aktu oddania się Matce Bożej

Od godz. 1200 – 1300 członkowie Legionu Maryi zapraszają do kościoła na Godzinę Łaski dla całego świata przed Najświętszym Sakramentem.

Msza Święta w kaplicy przy Bursie będzie o 1800.

w sobotę

   • Spotkanie grupy św. o. Pio. O godz. 1700 adoracja Najśw. Sakr., różaniec i modlitwy za wystawiennictwem o. Pio. Przypominamy, że do skarbony umieszczonej przy obrazie o. Pio można składać intencje i ofiary na Mszę Świętą za wstawiennictwem o. Pio, która odprawiona zostanie o godz. 1800 Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli i sympatyków o. Pio. do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 w naszej świątyni Ksiądz Arcybiskup Nuncjusz Henryk Nowacki będzie celebrował Mszę Świętą z okazji 25-lecia istnienia Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu.
 2. Spotkania: Akcja Katolicka – wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Parafialny Oddział Caritas – czwartek o godz. 1830
 1. Od dziś możemy nabywać poświęcone opłatki. Tym poświęconym opłatkiem będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Zachęcamy do zachowania zwyczaju wysyłania poświęconych opłatków z życzeniami do naszych bliskich także za granicę. Opłatki można nabyć tylko przy wyjściu z kościoła. Będą one rozprowadzane codziennie po Mszach świętych. Złożone ofiary są wynagrodzeniem za posługę pracowników kościelnych. Prosimy o hojność dla naszych parafialnych pracowników. Dziś także Wspólnota Domowego Kościoła rozprowadza wieńce adwentowe, a każda ofiara wspiera ich działalność. Bóg zapłać. Przy wyjściach z kościoła Caritas naszej parafii rozprowadza świece wigilijne. Od poniedziałku od godz. 1530 do 1730 Parafialny Oddział Caritas będzie wydawał paczki żywności.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, poprzez ofiaromat, w kancelarii i na naszym bankowym koncie. W tym tygodniu zostało uruchomione nowe nowoczesne ogrzewania naszego kościoła. Panu Magleckiemu i firmie Iwent dziękujemy za życzliwość i wykonana pracę. W przyszłą niedzielę /II niedz. miesiąca/ będziemy mogli złożyć ofiary na ten cel.
 2. W piątek 8 grudnia, na Mszę Świętą o godz. 1800 zapraszamy dzieci z klasy III, przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. W sobotę 9 grudnia o godz. 1000 w KOK-u, odbędzie się kiermasz strojów komunijnych. Wszystkich Rodziców zainteresowanych sprzedażą i zakupem stroju zapraszamy.
 1. Rozpoczęliśmy przygotowania akcji kolędników misyjnych. Chętne dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, które są w stanie podjąć funkcje opiekunów, prosimy o kontakt z siostrami lub katechetami.
 2. Nasza Parafialna Biblioteka czynna jest we wtorki od godz. 1530 – 1630. Serdecznie zapraszamy do korzystania z literatury religijnej i teologicznej.
 3. Parafia św. Marka w Mielcu – Rzochowie organizuje samolotową pielgrzymkę – Śladami Siostry Łucji – do Portugalii i Hiszpanii od 5-12.07.2024. W programie mi.in. Fatima, Santiago de Compostela oraz wiele miejsc związanych z objawieniami fatimskimi, a które często są pomijane. Więcej informacji w parafii w Rzochowie lub na stronie facebookowej rzochowskiej Parafii.
 4. 4 próbna Mielecka Drużyna Harcerek “Głębia” zaprasza wszystkie chętne dziewczynki z klas 5 do dołączenia do drużyny. Numer do drużynowej na zgłoszenia 887 032 931.
 5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Józefa Gakan ze Złotnik; Jerzy Vertyporokh z ul. Drzewieckiego; Aleksandra Ryniewicz z ul. Jagiełły. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.