Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.11.26 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej wobec Najśw. Sakr. odmówimy litanię do Serca Jezusowego, Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi. W naszej diecezji obchodzimy Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza i patronalne święto Akcji Katolickiej. Ministrantom i lektorom posługującym w naszej parafii dziękujemy za pilną służbę. Zachęcamy chłopców do włączenia się w Konwent Liturgicznej Służby Ołtarza. Po mszy możemy wesprzeć nasze LSO ofiarami do puszek.

 2. W liturgii tego tygodnia:
  • w poniedziałek
   całodzienna Adoracja Najśw. akr. O godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego, różaniec z wypominkami i Msza Święta nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Akcji Katolickiej.
  • w środę
   wspomnienie o godz. 1730 różaniec z wypominkami, Nowenna do Matki Bożej i Msza Święta
  • w czwartek
   święto Św. Andrzeja Apostoła

 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1630. Adoracje Najświętszego Sakramentu: w piątek – po wieczornej Eucharystii do godz. 2100, w sobotę – po porannej Mszy św. do godz. 900 i od godz. 1700. Zapraszamy do udziału we wspólnym wynagrodzeniu Sercu Jezusowemu I Niepokalanemu Sercu NMP.

 4. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Wieczorem będzie Msza Święta za Księdza Biskupa. Zapraszamy do modlitwy.
 5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii będzie we wtorek o godz. 1830 na plebanii.

 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

 7. W pierwszy czwartek miesiąca 7 grudnia jako wspólnota parafialna przeżyjemy Adwentową Świętą Godzinę Uwielbienia Przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1800. Po Mszy świętej modlitwa uwielbienia i modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem Świętego Charbela. Serdecznie zapraszamy.

 8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, poprzez ofiaromat, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. Uczestnikom wyjazdów do Warszawy dziękujemy za ofiarę na organy. Także kilku rodzinom dziękujemy za większe ofiary.

 9. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać poświęcone opłatki na wigilijny stół.
  Dziękujemy za wsparcie akcji Torba Charytatywna i Chleb Miłosierdzia.
  W przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  Tradycyjnie rodziny z Domowego Kościoła w pierwszą niedzielę adwentu będą rozprowadzać wieńce adwentowe.
  Także Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał wigilijne stroiki z Dzieciątkiem Jezus.

 10. Jest już dostępna księga intencji na pierwsze półrocze przyszłego roku. Przypominamy, że w niedziele odprawiamy Msze Święte jubileuszowe. Jubilatów i solenizantów zapraszamy do rezerwacji terminów.

 11. Ruszyły zapisy na jubileuszowy 15 obóz narciarski dla dzieci. Pierwszeństwo udziału mają dzieci z grup parafialnych. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej w czasie rannego dyżuru.

 12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Stolarska z ul. Kocjana. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.