Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.11.12 – XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przeżywamy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

 2. Przez cały listopad w dni powszednie o godzinie 1730, w niedziele o 1830 odmawiamy różaniec z wypominkami. W Bursie wypominki codziennie przed Mszą Świętą i dziesiątek różańca. Wypominki listopadowe będą czytane także w niedziele listopada. Można jeszcze składać kartki wypominkowe. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone przez Was z okazji „wypominków”. Każdy z księży odprawi Mszę Świętą za duszami wypominanymi w naszej Parafii.

 3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

 • Wspomnienie liturgiczne św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
 • Całodzienna adoracja Najśw. Sakr. o godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w int. nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy grupie Św. Ojca Pio

w środę

 • O godz. 1730 nowenna do MBNP, różaniec z wypominkami i Msza Święta

w piątek

 • Wspomnienie liturgiczne św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

w sobotę

 • Wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny, dziew i męcz.
 • adoracja Najśw. Sakr. od godz. 1700
 1. Jutro odpust w kaplicy w Bursie z okazji dawnego wspomnienia liturgicznego św. Stanisława Kostki. Msza święta z kazaniem o god.1800.

 2. Dziś w naszym kościele o godz. 1130 odbędą się Powiatowe Strażackie Wypominki. O godz. 1200 Msza Święta w int. zmarłych strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu mieleckiego.

 3. Spotkania: Legion Maryi – środa po Mszy Świętej wieczornej. Kandydaci do Chóru Parafialnego – środa o godz. 1900. Parafialny Oddział Caritas – czwartek o godz. 1900.

 4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, poprzez ofiaromat, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. Pewnej rodzinie dziękujemy za ofiarę 2 tyś zł. na organy. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na inwestycje. Obecnie kończymy wymianę urządzeń grzewczych i instalujemy automatykę do ogrzewania naszego kościoła. Przygotowujemy też nową toaletę /także dla niepełnosprawnych/ w dolnym kościele.

 5. Spotkanie organizacyjne osób zapisanych na wyjazdy do Warszawy na mecze Polska – Czechy i Polska – Łotwa odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o godz. 1900 w sali KOK-u. Prosimy wszystkich o obecność.

 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Emilia Machnik z ul. Bajana; Karol Kuzara z ul. Bajana; Józef Starzyk z ul. Limanowskiego; Grażyna Wrońska z ul. Kocjana; Edward Surdej z ul. Bajana; Maria Hammer z ul. Słonecznej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.