Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.10.22 – XXIX Niedziela Zwykła

 1. W miesiącu październiku różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 1730, w niedziele o godz. 1630; w Bursie w dni powszednie 1700, w niedziele po Mszy Świętej o godz. 800. W tym roku do modlitwy różańcowej zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. I tak: w poniedziałki zapraszamy uczniów klas I i II z rodzicami; we wtorki uczniów klas III z rodzicami, we środy uczniów klas IV i V, w czwartki uczniów klas VI i VII, w piątki uczniów klas VIII i ze szkół średnich. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach w gronie rodziny.
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. W naszej modlitwie pamiętajmy szczególnie o księżach pracujących za granicą, pochodzących z naszej parafii. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego będziemy gościć w naszej parafii misjonarzy Oblatów. Będziemy mogli nabyć ich kalendarze misyjne.
 1. Dziś ostatnia sesja Kursu Przedmałżeńskiego. Początek o godz. 1500.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

 • całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego, różaniec i Msza Święta w int. nowennowych z modlitwą uwielbienia. Prowadzenie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

w środę

 • o godz. 1730 Nowenna do MBNP, różaniec i Msza Święta

w sobotę

 • Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów
 • adoracja Najśw. Sakr. od godz. 1700
 1. Spotkania: Schola dziecięca – piątek o godz. 1600. Dziewczęca Służba Maryjna – środa o godz. 1600. Arcybractwo NSPJ – piątek po Mszy świętej wieczornej w KOK- u.
 1. Dziękujemy za ofiary na organy jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na organy. Zapraszamy do zabrania bezpłatnych cegiełek, jako deklaracji angażowania się w budowę nowych organów.
 1. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 1730, a w niedziele o godzinie 1830. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godzinie: 730, 900, 1700 i 1900. W Bursie – przed Eucharystią o godzinie 800 i 1000. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.
 1. W tym tygodniu kończy się akcja pomocy misjom przy budowaniu studni głębinowych. Tym razem zbieramy niepotrzebne, zużyte laptopy, telefony komórkowe i tablety, które można przynosić do końca października do KOK-u lub do domu Sióstr. Żadne inne sprzęty nie będą przyjmowane.
 1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo w duchu Taize w piątek na godz. 2000 do dolnego kościoła. Po nabożeństwie będą podawane informacje i zapisy odnośnie Europejskiego Spotkania Młodych Taize do Lubljany w Słowenii od 27.12.2023 do 02.01.2024 r.
 1. Dziś przy wyjściu z kościoła Młodzież naszej parafii rozprowadza znicze, ofiara to 15 zł za szt. Uzyskane środki będą wykorzystane na wyjazd rekolekcyjny młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać za hojność.
 1. Z powody złych prognoz pogodowych wyjazd grupy górskiej na Krywań zostaje odwołany.
 1. Parafia Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu przypomina wszystkim właścicielom mogił i grobowców na parafialnym cmentarzu o konieczności dokonywania rejestracji w biurze przy kancelarii parafialnej, które czynne jest w poniedziałek i piątek od godziny 1700 do 1800.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli śp.: Grażyna Kiebała z ul. Drzewieckiego. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu.