Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.10.29 – XXX Niedziela Zwykła

 1. Dziś w naszej parafii gościmy Księdza Misjonarza ze Zgromadzenia Oblatów. Dziękujemy za posługę słowa. Zachęcamy do nabycia kalendarzy misyjnych, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.

 2. We wtorek kończymy nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim a zwłaszcza dzieciom za wspólną różańcową modlitwę.

 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Uwielbimy Boga w Jego świętych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Jest to święto obowiązkowe. Nie będzie Eucharystii dla dzieci. Po Mszy Świętej o godz. 1400 wyruszymy z procesją na Stary Cmentarz. Tam będą modlitwy za zmarłych i kazanie. Przed procesją poświęcimy znicze i kwiaty.

  W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 600; 730; 900;/nie będzie Mszy Świętej o godz. 1030/. Po południu o godz. 1530; 1700; 1900. 15 minut przed każdą Eucharystią będą czytane wypominki. O godz. 1830 w kościele odmówimy różaniec z wypominkami. W Bursie Msze Święte o godz. 800 i 1800. O godz. 1730 różaniec z wypominkami.

  W miesiącu listopadzie w dni powszednie zapraszamy na wypominki i różaniec za zmarłych o godz. 1730. W niedziele listopada wypominki listopadowe będą także czytane przed Mszami Świętymi o godz. 730; 900; 1700 i 1900.

  Pierwszego i drugiego listopada przy bramach Starego Cmentarza będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Okazja do spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi  i przed I piątkiem w poniedziałek i we wtorek od godz. 1600. Bardzo prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w poniedziałek i we wtorek. Nie będzie specjalnej spowiedzi w czwartek i w piątek /księża wyjeżdżają na groby swoich bliskich/. Chorych odwiedzimy w sobotę od rana.

  Adoracje Najświętszego Sakramentu:
  w piątek – po wieczornej Eucharystii do godz. 2100.
  w sobotę – po porannej Mszy św. do godz. 900 i od godz. 1700.

 5. Dziękujemy za ofiary na organy jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii, poprzez wpłatomat i na nasze konto bankowe. Dziękujemy kilku rodzinom za większe wpłaty po 10 tyś zł. i 5 tyś zł. W tym tygodniu dokonaliśmy wpłaty pierwszej raty /250 tysięcy zł./

 6. Dziś przy wyjściu z kościoła Młodzież naszej parafii rozprowadza znicze, ofiara to 15 zł za szt. Uzyskane środki będą wykorzystane na wyjazd rekolekcyjny młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać za hojność.

 7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Grażyna Kiełbasa z ul. Drzewieckiego. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.