Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.10.15 – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. W miesiącu październiku różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 1730, w niedziele o godz. 1630; w Bursie w dni powszednie 1700, w niedziele po Mszy Świętej o godz. 800. W tym roku do modlitwy różańcowej zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. I tak: w poniedziałki zapraszamy uczniów klas I i II z rodzicami; we wtorki uczniów klas III z rodzicami, we środy uczniów klas IV i V, w czwartki uczniów klas VI i VII, w piątki uczniów klas VIII i ze szkół średnich. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach w gronie rodziny.
 1. Przeżywamy dzisiaj 23 Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla młodzieży.
 1. Dziś kolejna sesja Kursu Przedmałżeńskiego. Zajęcia są prowadzone w dolnym kościele przez cztery niedziele od godz. 1500 – 1700.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego, różaniec i Msza Święta w intencjach nowennowych z modlitwą uwielbienia. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej DABAR.

w środę

Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem Służby Zdrowia. Wszystkich troszczących się o nasze zdrowie zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy Świętej.
O godz. 1730 Nowenna do MBNP, różaniec i Msza Święta.

w piątek

O godz. 1900 w dolnym kościele Msza Święta i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. Przed Mszą Świętą o godz. 1830 i okazja do spowiedzi.

w sobotę

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700
 1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.
 1. Spotkania: Lektorzy – piątek po Mszy Świętej wieczornej; ministranci – środa po Mszy Świętej wieczornej; chłopcy, którzy chcą służyć przy ołtarzu (aspiranci) – czwartek godz. 1530. Schola dziecięca – piątek o godz. 1600. Dziewczęca Służba Maryjna – środa o godz. 1600. Caritas – czwartek godz. 1900
 1. Dziękujemy za ofiary na organy jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. Zapraszamy do zabrania bezpłatnych cegiełek, jako deklaracji angażowania się w budowę nowych organów.

 2. Członków Róż Różańcowych zapraszamy do udziału w XXII Diecezjalnym Spotkaniu Misyjnym Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Bobowej w sobotę 28 października. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii.
 1. Zachęcamy do włączenia się w powstający w naszej parafii chór. W parafii chce zaangażować się p. Gabriela Rojek, która przygotowana jest do prowadzenia scholi i chóru. Jeśli będą chętni, spróbujemy stworzyć scholę a potem chór mieszany z młodzieży i młodych dorosłych mężczyzn i kobiet. Spotkanie chętnych w środę o godz. 1900 w KOK-u.
 1. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 1730, a w niedziele o godzinie 1830. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godzinie: 730, 900, 1700 i 1900. W Bursie – przed Eucharystią o godzinie 800 i 1000. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.
 1. Na zakończenie sezonu turystycznego Parafialna Grupa Górska 29 października organizuje wyjazd w Tatry Słowackie z wyjściem na Krywań. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.
 1. Ruszyła kolejna akcja pomocy misjom przy budowaniu studni głębinowych. Tym razem zbieramy niepotrzebne, zużyte laptopy, telefony komórkowe i tablety, które można przynosić do końca października do KOK-u lub do domu Sióstr.
 1. Dziś przy wyjściu z kościoła harcerki z 8 Mieleckiej Drużyny Harcerek ,,Ad Astra” sprzedają własnoręcznie wykonane poświęcone różańce.
 1. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać znicze za dobrowolną ofiarę.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 2. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli śp.: Maria Kmieć z Alei Ducha Świętego; Zofia Kowalczuk z ul. Drzewieckiego; Stanisława Kuroń ze Złotnik; Zbigniew Śliwa z ul. Kocjana. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu.