Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.10.08 – XXVII Niedziela Zwykła

 1. W miesiącu październiku różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 1730, w niedziele o godz. 1630; w Bursie w dni powszednie 1700, w niedziele po Mszy Świętej o godz. 800. W tym roku do modlitwy różańcowej zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. I tak: w poniedziałki zapraszamy uczniów klas I i II z rodzicami; we wtorki uczniów klas III z rodzicami, we środy uczniów klas IV i V, w czwartki uczniów klas VI i VII, w piątki uczniów klas VIII i ze szkół średnich. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach w gronie rodziny.
 1. Zapraszamy do udziału w dzisiejszym Diecezjalnym Różańcowym Marszu dla Życia i Rodziny. Początek w parafii MBNP. Msza Święta o godz. 1200 potem przejście na rynek.
 1. Dziś kolejna sesja Kursu Przedmałżeńskiego. Zajęcia są prowadzone w dolnym kościele przez cztery niedziele od godz. 1500 – 1700.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego, różaniec i Msza Święta w int. nowennowych z modlitwą uwielbienia. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu. Zapraszamy jutro szczególnie wszystkich chętnych i zainteresowanych nową parafialną wspólnotą – Wieczernik Ducha Świętego. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie organizacyjne.

w środę

O godz. 1730 Nowenna do MBNP, różaniec i Msza Święta.

w sobotę

Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Nauczycieli i wychowawców zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy Świętej.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. W piątek 13 dzień miesiąca, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich. Przygotowanie i niesienie figury, prowadzenie rozważań powierzamy Radzie Duszpasterskiej.
 1. W sobotę 14.10 spotkanie grupy św. o. Pio. Rozpoczęcie o godz. 17.00 adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą za wstawiennictwem o. Pio. O 17.30 grupa poprowadzi różaniec. Do skarbony umieszczonej przy obrazie o. Pio można składać intencje i ofiary na Mszę Świętą za wstawiennictwem o. Pio, która będzie odprawiona o g. 18.00 Zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio. do wspólnej modlitwy. 
 1. Spotkania: Lektorzy – piątek po Mszy Świętej wieczornej; ministranci – środa po Mszy Świętej wieczornej; chłopcy, którzy chcą służyć przy ołtarzu (aspiranci) – czwartek godz. 1530.  Schola dziecięca – piątek o godz. 1600. Dziewczęca Służba Maryjna – środa o godz. 1600.
 1. Zachęcamy do włączenia się w powstający w naszej parafii chór. W parafii chce zaangażować się młoda osoba, która przygotowana jest do prowadzenia scholi i chóru. Jeśli będą chętni, spróbujemy stworzyć scholę a potem chór mieszany z młodzieży i młodych dorosłych mężczyzn i kobiet. Spotkanie chętnych w środę o godz. 1900 w KOK-u.
 1. Parafialna Poradnia Rodzinna zaprasza na zajęcia warsztatowe na temat: “Jak wzmacniać i poprawiać relacje z dziećmi?” Spotkanie odbędzie się w sali w KOK w dwóch terminach do wyboru w czwartek 12 października o godzinie 1000 lub 1830.
 1. Dziękujemy za ofiary na organy jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. Zapraszamy do zabrania bezpłatnych cegiełek, jako deklaracji angażowania się w budowę nowych organów.
 1. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 1730, a w niedziele o godzinie 1830. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godzinie: 730, 900, 1700 i 1900. W Bursie – przed Eucharystią o godzinie 800 i 1000. Ze stolika po chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.
 1. Na zakończenie sezonu turystycznego Parafialna Grupa Górska 29 października organizuje wyjazd w Tatry z wyjściem na Krywań. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.
 1. Nasza parafia ma możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu autokarem na mecz towarzyski reprezentacji Polski z reprezentacją Łotwy w piłce nożnej na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 21 listopada. Ze względu na obowiązujące procedury rejestracji biletów zgłoszenia tylko do wtorku 10 października. Szczegółowe informacje u księdza Jarosława. Zapisy w kancelarii tylko w poniedziałek i we wtorek.
 1. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ organizuje pielgrzymkę do relikwii Św. Małgorzaty Alaqouqe do Tomaszowa Lubelskiego oraz po drodze pobyt w Zamościu i odwiedziny Biłgoraju z nawiedzeniem relikwii św. Marii Magdaleny. Wyjazd 14 października w sobotę o 7.00 rano z parkingu przy KOKu, powrót ok. 20.00. Cena 60 zł., zapisy do środy w kancelarii, płatne przy zapisie. Szczegóły u ks. Tomasza.
 1. Ruszyła kolejna akcja pomocy misjom przy budowaniu studni głębinowych. Tym razem zbieramy niepotrzebne, zużyte laptopy, telefony komórkowe i tablety, które można przynosić do końca października do KOKu lub do domu Sióstr.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu.