Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.10.01 – XXVI Niedziela Zwykła

 1. W miesiącu październiku różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 1730, w niedziele o godz. 1630; w Bursie w dni powszednie 1700, w niedziele po Mszy Świętej o godz. 800. W tym roku do modlitwy różańcowej chcemy zaprosić szczególnie dzieci i młodzież. I tak: w poniedziałki zapraszamy uczniów klas I i II z rodzicami; we wtorki uczniów klas III z rodzicami, we środy uczniów klas IV i V, w czwartki uczniów klas VI i VII, w piątki uczniów klas VIII i ze szkół średnich. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach w gronie rodziny.
 1. Dziś rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Zajęcia będą prowadzone w dolnym kościele przez cztery niedziele od godz. 1500 – 1700. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego, różaniec i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

w środę

Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Tradycyjnie z tej okazji przy naszym kościele odbędzie się obrzęd błogosławieństwa zwierząt domowych. Zapraszamy dzieci, aby przyniosły na godzinę 1600 domowe zwierzątka /pieski, kotki, chomiki, rybki, ptaki itd./.
O godz. 1730 Nowenna do MBNP, różaniec i Msza Święta.

w czwartek

Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu na godz. 1500 zapraszamy do kościoła na koronkę do Bożego Miłosierdzia wobec relikwii Świętej Faustyny.

w sobotę

Wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. Jak słyszeliśmy w komunikacie w przyszłą niedzielę odbędzie się diecezjalny Różańcowy Marsz dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1600. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi już w czwartek. Chorych i staruszków odwiedzimy w sobotę od godz. 900. Adoracje Najświętszego Sakramentu: w czwartek po wieczornej Eucharystii do godz. 2100; w piątek w czasie spowiedzi a także po wieczornej Eucharystii do godz. 2100; w sobotę po porannej Mszy św. do godz. 900 i od godz. 1700.
 1. Spotkania: Lektorzy – piątek po Mszy Świętej wieczornej; ministranci – środa po Mszy Świętej wieczornej; chłopcy, którzy chcą służyć przy ołtarzu (aspiranci) – czwartek godz. 1530. Schola dziecięca – piątek o godz. 1600. Dziewczęca Służba Maryjna – środa o godz. 1600.

We poniedziałek w ramach  przygotowania do I Komunii Świętej zapraszamy rodziców wraz z dziećmi z klas III na różaniec i Mszę Świętą

Spotkanie członków Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy chętnych do włączenia się nowych osób w prace Akcji Katolickiej.

 1. Dziękujemy za ofiary na organy jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. Zapraszamy do zabrania bezpłatnych cegiełek, jako deklaracji angażowania się w budowę nowych organów. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na inwestycje parafialne.
 1. Zachęcamy do zainteresowania się powstającym w naszej parafii Bractwem – Wieczernik Ducha Świętego. Do tej wspólnoty mogą należeć: dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze, chore także cale rodziny. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w przyszły poniedziałek 9 października.
 1. W parafii chce zaangażować się młoda osoba, która przygotowana jest do prowadzenia scholi i chóru. Jeśli będą chętni, spróbujemy stworzyć scholę a potem chór mieszany z młodzieży i młodych dorosłych mężczyzn i kobiet. Spotkanie chętnych w środę o godz. 1900 w KOK-u.
 1. Wyjazd Parafialnej Grupy Górskiej do Słowackiego Raju w sobotę o godz. 400.
 1. Przez najbliższy miesiąc przy wyjściu z kościoła harcerki z 8 Mieleckiej Drużyny Harcerek ,,Ad Astra” będą sprzedawać własnoręcznie wykonane różańce. Zebrane ofiary zostaną przekazane jako wsparcie dla dalszego działania drużyny.
 1. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy uczestniczyli w parafialnej akcji zbierania plastikowych nakrętek na budowę studni głębinowych w Afryce.  Zebrano 860 kg.

 2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich Siostrze Franciszce, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 3. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Józef Grębosz z Alei Ducha Świętego, Tomasz Ortyl z ul. Warszawskiej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.