Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.09.17 – XXIII Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Na to poniedziałkowe spotkanie u początku nowego roku prac grup pastoralnych w parafii zapraszamy wszystkie grupy apostolskie, modlitewne, stowarzyszenia, Róże Różańcowe, Radę Parafialną.
Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Święty Stanisław Kostka jest Patronem Młodzieży. Młodzież uczącą się i pracującą także zapraszamy na Nowennę do Ducha Świętego i Mszę Świętą.

w środę

O godz. 1730 Nowenna do MBNP i Msza Święta.

w czwartek

Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

w sobotę

Wspomnienie liturgiczne św. O. Pio. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

 1. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Św. Mateusza. Suma o godz. 1100
 1. Spotkania:
  Lektorzy – piątek po Mszy Świętej wieczornej; ministranci – środa po Mszy Świętej wieczornej; chłopcy, którzy chcą służyć przy ołtarzu (aspiranci)  – piątek godz. 1700.  Schola dziecięca – piątek o godz. 1600. Dziewczęca Służba Maryjna – środa o godz. 1600.
  Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na wieczorną Eucharystię w czwartek na godz. 1800.
 1. Dziękujemy za ofiary jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na organy piszczałkowe.

Dziś możemy wspomóc ofiarami do puszek leczenie chorego dziecka.

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się 22 września w Koszycach Wielkich. Wyjazd o godz. 1500. Koszt 25 zł. Płatne przy zapisie. Zapisy w kancelarii do 19 września. Zapraszamy wszystkich członków Arcybractwa i chętnych do wspólnego pielgrzymowania.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Józefa Karamara z ul. Pisarka, Jerzy Jachyra z ul. Związku Strzeleckiego, Sylwester Brożonowicz, Leszek Krzysztofik z ul. Alei Ducha Świętego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.