Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.09.10 – XXII Niedziela Zwykła

  1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w int. nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 1730 Nowenna do MBNP i Msza Święta, po niej różaniec fatimski z procesją. Prowadzenie liturgii, rozważań i niesienie figury Matki Bożej powierzamy Stowarzyszeniu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Do udziału w tym nabożeństwie u początku nowego roku szkolnego prosimy szczególnie dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Na procesję przynieśmy lampiony.

w czwartek

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 1730 odprawimy Drogę Krzyżową wobec relikwii Krzyża Świętego, po niej będzie Msza Święta.

w piątek

Wspomnienie liturgiczne MNP Bolesnej.

W dolnym kościele Msza Święta i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. o godz. 1830 różaniec i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; o 1900 Msza Święta a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakrakramentu od godz. 1700.

  1. Spotkania:

Lektorzy – piątek po Msz Świętej wieczornej; ministranci – środa po Mszy Świętej wieczornej; chłopcy, którzy chcą służyć przy ołtarzu (aspiranci)  – środa godz. 1700.  Schola dziecięca  piątek o godz. 1600.

W środę o godz. 1600 w KOK-u pierwsze spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki. Pierwsza próba scholi dziecięcej po wakacjach w piątek 8 września w cali KOK-u. Zapraszamy wszystkie chętne śpiewające dzieci.

Nasza Parafialna świetlica rozpoczęła zapisy na nowy rok szkolny. Zachęcamy do uczestniczenia w zajęciach od poniedziałku do piątku w godzinach od 1300 do 1700. Zapisy u Siostry Marty.

  1. W sobotę odbędzie się spotkane popielgrzymkowe mieleckich grup Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Msza Święta o godzinie 1700 w kościele dolnym. Po niej spotkanie i agapa w KOK-u. Ksiądz Przewodnik serdecznie zaprasza wszystkich, którzy podejmują trud pielgrzymowania na Jasną Górę.
  1. Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się 22 września w Koszycach Wielkich. Wyjazd o godz. 1500. Koszt 25 zł. Płatne przy zapisie. Zapisy w kancelarii do 17 września. Zapraszamy wszystkich członków Arcybractwa i chętnych do wspólnego pielgrzymowania.

  2. W ramach górskich wycieczek Parafialnej Grupy Górskiej 7 października zapraszamy na wyprawę do Słowackiego Raju. Zaplanowana jest niewymagająca trasa do przejścia dla każdego. Informacje i zgłoszenia u ks. Proboszcza w kancelarii. Na wyprawę w Tatry Słowackie 17 września już nie ma miejsc.
  1. Dziękujemy za ofiary jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wspomóc ofiarami do puszek leczenie chorego dziecka.
  1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
  1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Helena Mroczek z ul. Sienkiewicza i Józefa Karamara z ul. Pisarka. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.