Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.09.03 – XXII Niedziela Zwykła

 1. Legion Maryi zaprasza dziś na Jerycho Różańcowe. Włączmy się w modlitwę adoracyjną w kościele od godz. 2100 – 2400.
 1. Od Jutra wchodzimy w powakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie. Msze Święte będą o godz. 630; 700; 1800. Kancelaria będzie czynna od 830 – 900 i od 1600 – 1730.
 1. Jutro zapraszamy na Msze Święte rozpoczynające nowego Rok Szkolny. Dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z V LO o godz. 800 w kościele. W Bursie dla „ekonomika” i „elektryka” Msza Święta o godz. 800.
 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w int. nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej

w czwartek

Pierwszy Czwartek Miesiąca. Zapraszamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa. Adoracja Najśw. Sakr. do godz. 2100

w piątek

Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziarna siewnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych

w sobotę

Spotkanie grupy św. O. Pio. Rozpoczęcie o godz. 1700 adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą za wystawiennictwem o. Pio. Do skarbony umieszczonej przy obrazie o. Pio można składać intencje i ofiary na Mszę Świętą za wstawiennictwem o. Pio. Zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio. do wspólnej modlitwy.

 1. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy celebrowanie Mszy Świętych dla rodziców z dziećmi w kaplicy Św. Michała Archanioła. 
 1. Od 7 do 9 września w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie będą trwały uroczystości Odpustowe. Program odpustu na afiszach. W czwartek odbędzie się do tradycyjnie Parafialna Piesza Pielgrzymka do Chorzelowa. Do udziału w niej zapraszamy uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej a także bierzmowanych w ubiegłym roku i tegorocznych kandydatów do bierzmowania . Rozpoczęcie w kościele o godz. 1500 koronką do miłosierdzia Bożego.
 1. Pierwsze spotkanie formacyjne dla zgłoszonych uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami odbędzie się 6 września w czasie Mszy Świętej o godz. 1800. Po Mszy Świętej spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.
 1. Do naszej kapłańskiej wspólnoty ostatnio dołączyli: nasz rodak ks. Bogdan Wiszyński, który przeszedł na emeryturę i zamieszka w domu rodzinnym i ks. Leszek Zieliński misjonarz z Republiki Centralnej Afryki, który będzie przebywał w naszej parafii na urlopie zdrowotnym. Serdecznie witamy Drogich Księży wśród nas i polecamy Ich Waszej modlitwie.
 1. Spotkanie Legionu Maryi jest w każdą środę po Mszy św. wieczornej.
 1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas będzie w czwartek o godz. 19.00 w Sali KOKu.
 1. Spotkanie Honorowej Straży Arcybractwa NSPJ jest w piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. W ramach górskich wycieczek Parafialnej Grupy Górskiej zapraszamy na wyprawę w Tatry Słowackie. Zaplanowana jest niewymagająca trasa do przejścia dla każdego /ok 6 godzin/. Informacje i zgłoszenia u ks. Proboszcza w kancelarii.
 1. Nasza Parafialna świetlica rozpoczęła zapisy na nowy rok szkolny. Zachęcamy do uczestniczenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00 w wieku szkolnym. Zapisy u Siostry Marty.
 1. Pierwsza próba scholi dziecięcej po wakacjach odbędzie się w najbliższy piątek 8 września w Sali KOKu. Czekamy na wszystkie chętne śpiewające dzieci.
 1. Dziękujemy za ofiary jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.