Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.06.18 – XI Niedziela Zwykła

  1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Ducha Świętego, Nabożeństwo Czerwcowe i Eucharystia w intencjach nowennowych o godzinie 1830. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w sobotę

   • Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela
    Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800.
 1. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych w czwartek o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź dla dzieci w tygodniu podczas Mszy Świętych i w czwartek od godz. 1600.

 2. W piątek w górnym kościele Msza Święta i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. O godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, o 1900 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia. Zapisy w kancelarii od 1 lipca, jak również online. Koszt uczestnictwa 200 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł., a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75 zł,. resztę dopłaca Caritas. Informacje o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl lub stronie facebookowej naszej grupy 18.

 4. Trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny w Tarnowie. Jest to forma formacji małżonków oraz przygotowanie do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafii. Absolwenci mogą rozpocząć posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz posiadając misję kanoniczną, mogą włączyć się w różne formy duszpasterstwa parafialnego i diecezjalnego. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

 5. Parafialna Poradnia Rodzinna zaprasza na zajęcia warsztatowe na temat: “Jak konstruktywnie reagować, gdy dziecko mówi NIE?” Spotkanie odbędzie się w sali KOK w dwóch terminach do wyboru: we wtorek 20 czerwca o godz. 1000 oraz w czwartek 22 czerwca o godz. 1800.

 6. Dziękujemy za ofiary jakie składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Powoli rozpoczynamy gromadzenie funduszy na nowe organy. Ofiary można przekazywać na podane na stronie internetowej specjalne konto bankowe lub w podpisanych kopertach. Wasze Ofiary wpisywane będą do Złotej Księgi Ofiarodawców. W przyszłą niedzielę będziemy mogli również złożyć ofiary na ten cel.

 7. Nasz rodak ks. Grzegorz Podołowski pracujący na Ukrainie w związku z trudną sytuacją, zwraca się do na z prośbą o pomoc żywnościową dla jego parafian. Produkty żywnościowe prosimy do środy składać w KOK-u.

 8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Katarzyna Korzeń z ul. Pisarka. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.