Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.06.11 – X Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 1200.
  Od jutra do środy i w piątek Eucharystia, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 1800. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 1700Eucharystia z procesją, poświęceniem wianków, oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców o przychodzenie z dziećmi na nabożeństwa. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w nasze parafialne świętowanie Bożego Ciała. „Bóg zapłać” służbie liturgicznej, organistom, scholi męskiej, harcerkom, strażakom ze Złotnik, panom noszącym baldachim, chorągwie, tym którzy przygotowali, ołtarze i dekoracje. Dziękujemy Policji, służbom komunalnym i wszystkim którzy pomogli przeprowadzić procesję. Dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w procesji.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • wspomnienie liturgiczne bł. ks. Romana Sitki, prezbitera i towarzyszy męczenników

   • całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

   • o godz. 1730 nowenna do Ducha Świętego, Msza Święta nowennowa i procesja z nabożeństwem czerwcowym. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Apostolskiej Młodzieży

we wtorek

   • wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy

w środę

   • wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

   • o godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza Święta i procesja z nabożeństwem czerwcowym

w piątek

   • Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakr. i modlitwę za kapłanów i z kapłanami pracującymi w naszej parafii od godz. 1600 – 1800. Prosimy naszych parafian o udział w adoracji za nas kapłanów. Tej waszej modlitwy bardzo potrzebujemy. Po Mszy Świętej wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.

w sobotę

   • Wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP

3. W środę w Sali KOK-u o godz. 1700 spotkanie Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II.

4. Arcybractwo Straży Honorowej organizuje wyjazd na ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Łagiewnik. Wyjazd w sobotę 17.06. o godzinie 500. Koszt 60 zł.

5. W kancelarii trwają zapisy na VI Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 28-30 lipca lipca. Zapisy do końca czerwca w kancelarii.

6. Dziękujemy za ofiary na fotowoltaikę od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

7. Dzisiaj Harcerki ZHR z naszej parafii rozprowadzają za dobrowolną ofiarą własnoręcznie zrobione różańce. Uzyskane środki posłużą w organizacji obozu wakacyjnego. Bóg zapłać za hojność.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Grażyna Staroń z ul. Tańskiego. Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu.