Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.06.25 – XII Niedziela Zwykła

    1. Od jutra do końca sierpnia będzie obowiązywał wakacyjny prządek Mszy Świętych w dni powszednie:  w kościele Eucharystia o godz. 700; 1900; w Bursie o 730.
      Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w godz. 830 – 900 i od godz. 1700 – 1800.
    2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1830 nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

we wtorek

We wszystkich mieleckich parafiach uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, patronki miasta

w czwartek

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 600; 730; 900; 1030; 1530; 1700; 1900. W Bursie o godz. 1800. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 1830. Ofiary złożone w tym dniu na tacę to tzw. „świętopietrze”, przekazywane na Stolicę Apostolską.

w sobotę

Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszych Sobót o godz. 700.

3. Dziękujemy za ofiary na Organy od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Osobny numer konta bankowego na organy podany jest na stronie internetowej.

4. Trwają zapisy na VI Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 28 – 30 lipca. Zapisy do końca czerwca w kancelarii.

5. Od 1 lipca będą trwały zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii jak również online. Informacje o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl lub stronach facebookowych naszej grupy 18.

6. Spotkania:
Parafialny Oddział Caritas w czwartek o godz. 1800 w KOK-u.
Arcybractwo Serca Jezusa w piątek po Mszy Świętej wieczornej w KOK-u.

7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nasz parafialny modlitewnik. Niech znajdzie się on w każdej rodzinie. Może być też prezentem.

8. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie na specjalności katechetyczno-pastoralnej dla osób przygotowujących się do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej, oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Eugeniusz Paterak z Alei Ducha Świętego; Anna Skirecka z ul. Limanowskiego; Krzysztof Wojtaszek ze Złotnik; Monika Pezda z ul. Lwowskiej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.