Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.05.28 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust parafialny

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – święto patronalne naszej parafii. Modlimy się, aby Duch Święty umacniał w nas to, co słabe, prostował to, co błędne, rozgrzewał to, co oziębłe i przynosił błogosławieństwo pokoju. O godz. 1200 suma odpustowa z procesją.
  W naszej wspólnocie parafialnej witamy Księży Saletynów ks. Józefa i ks. Marka. Dziękujemy za odpustową posługę Słowa.
  Jutro drugi dzień odpustu – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godzinie: 600, 730, 900,1030, po południu o 1530, 1700, i 1900. Z racji święta nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro i w czwartek nie będzie czynna kancelaria.
 2. W środę Święto Nawiedzenia NMP.
 3. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu udamy się na diecezjalną pielgrzymkę kapłanów do Tuchowa. Prosimy o modlitwę za nas i o nowe powołania do służby w Kościele.
  W sobotę – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800.
  W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to dzień odpustu w parafii Trójcy Przenajświętszej.
  W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1200 dzieci przeżyją rocznicę I Komunii Świętej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1800. Do chorych z posługą pojedziemy w sobotę od godz. 900. Adoracja Najświętszego Sakramentu: czwartek i piątek – po wieczornej eucharystii do godz. 2130; w sobotę po porannej Mszy Świętej do godz. 900 i od godz. 1800.
 5. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które jest odprawiane wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie nabożeństwo o godz. 1830. W niedziele o godz. 1830. W Bursie po Mszy Świętej.
 6. Dziś w dniu odpustu parafialnego chcemy ogłosić, że po rozeznaniu znaków czasu i po szerokich konsultacjach, nasza parafia podejmuje budowę nowych organów piszczałkowych. Jesteśmy jedną z ostatnich dużych parafii w diecezji, która nie ma organów piszczałkowych. Jutro na stronie internetowej podamy numer specjalnego konta bankowego. Jeszcze w czerwcu chcemy wyłonić w drodze konkursu producenta nowych organów.
 7. Z okazji Dnia Dziecka nasza młodzież z Grupy Apostolskiej przygotowała słodki upominek dla każdego kto chce przypomnieć sobie że Jesteśmy Dziećmi Bożymi. Upominek jest darmowy bo i Miłość Boża do każdego z nas jest za darmo.
 8. Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła zaprasza wszystkich kandydatów do Zakonu na spotkanie w czwartek do sali KOK-u na godz. 1800.
 9. Rozpoczynamy zapisy na VI Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 28 – 30 lipca. Zapisy i informacje do końca czerwca w kancelarii. Ilość miejsc ograniczona.
 10. Jutro na godz. 1930 do kościoła w Woli Mieleckiej zapraszamy na Kantatę Pastoralną „Przez Ciebie Wszystko”. To wydarzenie przygotowane przez nasza parafię i Państwową Szkołę Muzyczną w Mielcu było prezentowane na 40 lecie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do muzycznych wspomnień.
 11. 4 czerwca od godz. 1400 – 2200 przy kościele Św. Marka w Rzochowie odbędzie się charytatywny, kulturalno-rekreacyjny XVIII festyn Parafialny. Szczegóły na plakacie.
 12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Eugenia Binda; Józef Rzepecki z ul. Pisarka; Kazimierz Krępa z ul. Kocjana, i Jan Serafin z ul. Konfederackiej. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.