Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.07.09 – XIV Niedziela Zwykła

1. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych w dni powszednie. W kościele: Eucharystia o godz. 700; 1900; w Bursie: o 730.
Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w godz. 830 – 900 i od godz. 1700 – 1800.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1830 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Odnowie w Duchu Świętym.

we wtorek

Święto św. Benedykta, Opata patrona Europy.

w czwartek

 Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 1900 Msza Święta i procesja fatimska. Przygotowanie i niesienie figury, prowadzenie rozważań powierzamy Legionowi Maryi.

w sobotę

Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

3. Dziękujemy za ofiary na organy od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Osobny numer konta bankowego na organy podany jest na stronie internetowej.
W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Spotkanie organizacyjne przed VI Parafialną Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę, będzie w przyszły poniedziałek o godz. 1930 w sali KOK-u.

5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Zapisy w kancelarii jak również online. Informacje o pielgrzymce na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl lub stronach facebookowych naszej grupy 18.

6. Ochotnicza Straż Pożarna w Mielcu ogłasza nabór na bezpłatne szkolenie z obsługi sprzętu komputerowego z programu „Aktywni + Cyfrowy Senior to aktywny Senior. Zapisy kandydatów 60+ prowadzone będą w dniach od 10 do 15 lipca w godz. 1800 – 1900 w siedzibie OSP przy ul. Kilińskiego 27.

7. 17 i 18 lipca w przychodni MEDYK ul. Tańskiego 2 odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, puc, stawów, piersi oraz echo serca. Informacje w przychodni.

8.  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Genowefa Kasperska z ul. Warszawskiej; Stanisław Podraza z ul. Orzeszkowej; Tadeusz Bzduła z Alei Ducha Świętego i Janina Pryga z Piątkowca. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.