Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.07.02 – XIII Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych w dni powszednie. W kościele: Eucharystia o godz. 700; 1900; w Bursie: o 730.
  Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w godz. 830 – 900 i od godz. 1700 – 1800.

 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Święto św. Tomasza, Apostoła
   • całodzienna adoracja Najświętszego Sanramentu. O godz. 1830 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Stowarzyszeniu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

w czwartek

   • wspomnienie liturgiczne bł. Marii Tertesy Ledóchowskiej, dziewicy

w sobotę

   • wspomnienie liturgiczne św. Jana z Dukli
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1800 /na czwartek prosimy dzieci i młodzież/. Do chorych z posługą pojedziemy w piątek od godz. 900.
  Adoracja Najświętszegi Sakramentu:
  – piątek w czasie spowiedzi;
  – także w czwartek i piątek po wieczornej eucharystii do godz. 2130.

 2. Dziękujemy za ofiary na Organy od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Osobny numer konta bankowego na organy podany jest na stronie internetowej. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na prace podejmowane w naszej parafii.

 3. Trwają zapisy na VI Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 28 – 30 lipca. Zapisy jeszcze w tym tygodniu w kancelarii.

 4. Trwają również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Zapisy w kancelarii jak również online. Informacje o pielgrzymce na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl lub stronach facebookowych naszej grupy 18.

 5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich siostrze Luizie składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Eugeniusz Paterak z Alei Ducha Świętego; Janusz Paterak z ul. Jaworowej; Teresa Kośla z ul. Kocjana; Kazimiera Stolarska z ul. Bajana; Genowefa Kasperska z ul. Warszawskiej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.