Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.05.19 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – święto patronalne naszej parafii. Modlimy się, aby Duch Święty umacniał w nas to, co słabe, prostował to, co błędne, rozgrzewał to, co oziębłe i przynosił błogosławieństwo pokoju. O godz. 1200 suma odpustowa z procesją.

  Jutro drugi dzień odpustu – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godzinie: 600, 730, 900,1030, po południu o 1530, 1700, i 1900 w bursie o 1800. Nabożeństwo majowe z racji święta o 1630. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służebnic Ducha świętego. Módlmy się o wstawiennictwo u Boga Oblubienicy Ducha Świętego dla Sióstr i o nowe powołania do Zgromadzenia.

  Z racji święta jutro nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Jutro i w czwartek nie będzie czynna kancelaria.
 1. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu udamy się na diecezjalną pielgrzymkę kapłanów do Tuchowa. Prosimy o modlitwę za nas i o nowe powołania do służby w Kościele.
 1. W sobotę – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to dzień odpustu w parafii Trójcy Przenajświętszej.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1030 dzieci przeżyją rocznicę I Komunii Świętej. Próba w czwartek o godz. 1630. Spowiedź dla nich będzie w piątek od godz. 1700.
 1. Przypominamy, ze do końca wakacji nie ma Mszy Świętej dla rodziców z dziećmi w dolnym kościele.
 1. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza wszystkich chętnych, którzy kochają muzykę sakralną i chcą grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.
 1. Trwają zapisy na koncert: “Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie w Boże Ciało. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.

 2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.