Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.05.12 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W mocy Ducha Świętego rozpoczęliśmy Święte Misje Paschalne. W naszej wspólnocie witamy O. Włodzimierza Płatka – sercanina. Jak najpełniej korzystajmy z propozycji przeżywania tego czasu. Szczegółowy plan na ulotkach i na stronie naszej parafii. Na wtorkowe nabożeństwo „wyznania wiary” o godz. 800 i 1800 prosimy przynieść krzyże misyjne. Można je nabyć przy ołtarzu Matki Bożej.
 2. Dziś dzień Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra do piątku dzieci przeżywać będą Biały Tydzień.

 3. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 4. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Obok Wigilii Bożego Narodzenia, Wigilii Paschalnej, Wigilia Zesłania Ducha Świętego ma szczególnie uroczysty charakter. Na godz. 1000 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła do  górnego kościoła.

  Wieczorem o godz. 1730 będzie Nowenna do Ducha Świętego. O godz. 1800 będziemy celebrować Uroczystą Mszę Świętą Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do Wigilijnego świętowania.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Suma odpustowa o godz. 1200. Na sumę i procesję zapraszamy, strażaków, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach. Przygotujmy baldachim i sztandary. Ofiary złożone w dniu odpustu przeznaczymy na nowe organy.

 2. Dziękujemy za ofiary na organy przekazywane w kopertach na tacę, w kancelarii i na nasze „organowe” konto internetowe. W przyszłą niedzielę prosimy o specjalne ofiary na organy.

  Natomiast w czwartek i w piątek będziemy mogli złożyć nasz dar serca dla Ojca misjonarza za posługę rekolekcyjną.

 3. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Kowalska z ul. Tańskiego; Sławomir Jaworski z ul. Kocjana; Stanisława Pietruszka z ul. Śniadeckiego; Bogdan Łabuz z Alei Ducha Świętego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.