Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.05.05 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 1730 /w niedziele o 1630/. W Bursie Msza Święta i nabożeństwo majowe o godz. 1700/w niedziele po Mszy o godz. 800/. Zachęcamy do śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach i figurach Matki Bożej a także w rodzinach.

 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
   • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych. Przygotowanie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

w środę

   • Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męcz. głównego patrona Polski i diecezji.
 1. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 2. W sobotę rozpoczynamy w naszej parafii święty czas Misji Paschalnych. W intencji Misji będziemy modlić się w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkie grupy pastoralne, Róże Różańcowe do poprowadzenia adoracji. O godz. 900 będzie pierwsza spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą. O godz. 1030 spowiedź dla chorych i staruszków. O godz. 1100 Msza Święta z udzieleniem sakr. chorych i błogosławieństwem, „lourdzkim”. Program Misji Świętych ze specjalną modlitwą do odmawiania jest dostępny na ulotkach i na stronie internetowej.

 3. W przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia Święta. O godz. 1030 dla SP 8. O godz. 1200 dla SP 1 i SP 9 oraz SP ze Złotnik.

 4. Dziękujemy za ofiary na organy przekazywane w kopertach na tacę, w kancelarii i na nasze „organowe” konto internetowe. Zachęcamy do składania ofiar poprzez ofiaromat. W przyszłą niedzielę prosimy o specjalne ofiary na organy.

 5. Dziś Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadza wykonane przez siebie medaliki oraz pamiątki.  Zebrane ofiary dziewczynki przeznaczą na wspólnotową wycieczkę . Zapraszamy do nabycia.

 6. Trwają przygotowania do naszego parafialnego integracyjnego spotkania „Rodzinnie u Ducha”, które zaplanowaliśmy na 16 czerwca. Prosimy osoby prywatne jak i firmy o przekazywanie fatów na naszą loterię. Można jej składać w KOK-u. u siostry Marty. Osoby zainteresowane współpracą i jakąkolwiek pomocą prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na  pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 18 maja na Ogólnopolskie Czuwanie. Zapisy do dnia 12 maja w kancelarii i u Ks. Rafała.

  Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Zapisy do 15 maja w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje u ks. Jarosława i u ks. Tomasza. Organizujemy również wyjazd na koncert „Jednego Serca” do Rzeszowa. Informacje i zapisy u ks. Rafała.
 1. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Prałatowi Waldemarowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

 2. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Zdzisław Bator ze Złotnik i śp. Monika Staszko z ul. Kocjana. Pogrzeb śp. Alfredy, mamy ks. Grzegorza Podołowskiego będzie we środę w parafii w Rzochowie. Polećmy duszę zmarłych Miłosierdziu Bożemu.