Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.04.28 – V Niedziela Wielkanocna

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
   • Całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu.
   • O godzinie 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w int. nowennowych. Przygotowanie liturgii powierzamy Radzie Duszpasterskiej.

w środę

   • Wspomnienie liturgiczne św. Józefa, rzemieślnika.

w czwartek

   • Wspomnienie liturgiczne św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

w piątek

   • Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu o godz. 600; 730; 900; 1030; 1700;1900; w Bursie o godz. 1800. Nabożeństwo majowe o godz. 1630.

w sobotę

   • Wspomnienie liturgiczne Świętego Floriana, męczennika.
   • O godz. 1600 w Bursie Msza Święta w intencji strażaków Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 1730 /w niedziele o 1630/. W Bursie Msza Święta i nabożeństwo majowe o godz. 1700/w niedziele po Mszy o godz. 800/. Zachęcamy do śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach i figurach Matki Bożej a także w rodzinach.

  Legion Maryi zaprasza w każda niedzielę o godz. 2000 do modlitwy przy kapliczkach: 5 maja – kapliczka MB Częstochowskiej przy ul. Sienkiewicza; 12 maja – kapliczka NMP z Lourdes przy ul. Sienkiewicza; 19 maja – figura MB w ogrodzie Sióstr Służebnic Ducha Świętego; 26 maja – figura MB obok Bursy.

  Od początku miesiąca maja Msza Święta wieczorna w dni powszednie w kościele będzie sprawowana o godz. 1800.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tylko w czwartek od godz. 1600. Do chorych z posługą pojedziemy w sobotę od godz. 900. Adoracja Najświętszego Sakramentu: czwartek i piątek po wieczornej eucharystii do godz. 2130. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – adoracja i modlitwy po porannej Mszy Świętej do godz. 900 i od godz. 1700.
 1. Dziękujemy za ofiary na organy przekazywane w kopertach na tacę, w kancelarii i na nasze „organowe” konto internetowe.
 1. 1 maja grupa górska zaprasza na krótką jednodniową wyprawę na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Wyjście na Chełm i Bardo. Ponadto zwiedzanie ciekawych miejsc. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na stronie parafii.

 2. Dziś oraz w przyszłą niedzielę Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadza wykonane przez siebie medaliki oraz pamiątki.  Zebrane ofiary dziewczynki przeznaczą na wspólnotową wycieczkę . Zapraszamy do nabycia.
 1. Trwają przygotowania do naszego parafialnego integracyjnego spotkania „Rodzinnie u Ducha”, które zaplanowaliśmy na 16 czerwca. Prosimy osoby prywatne jak i firmy o przekazywanie fatów na naszą loterię. Można jej składać w KOK-u. u siostry Marty. Osoby zainteresowane współpracą i jakąkolwiek pomocą prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.
 1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na  pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 18 maja na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Czuwanie odbędzie się na Błoniach Jasnogórskich od godz. 930 do 1700.  Zapisy do dnia 12 maja w kancelarii i u Ks. Rafała. Koszty wyjazdu 70 zł.
 1. Jak co roku organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Wstępny koszt to 120 zł od osoby. Zapisy do 15 maja w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje u ks. Jarosława i u ks. Tomasza.
 1. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Zygmunt Sokół z ul. Bajana. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.