Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.03.31 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte będą tak jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy przeznaczone są na KUL i Uniwersytet Papieski JP II.

  2. Przez osiem dni trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Eucharystii w dni powszednie. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. Jesteśmy po przeżyciach Wielkiego Tygodnia. Przeżycia te były głębsze dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy za zrobienie licznych i pięknych palm na Niedzielę Palmową. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom, panu Organiście, śpiewającym Mękę Pańską, Scholi Liturgicznej, tym którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, Siostrze Luizie, Strażakom Harcerkom. Dziękujemy za udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wszystkim parafianom, także tym, którzy przyjechali do Mielca na święta. Bóg zapłać za życzliwość okazaną nam księżom – za zamówione Msze Święte, życzenia od grup parafialnych i parafian w Wielki Czwartek.

  4. Tydzień Wielkanocny uroczyście obchodzony w Kościele, jest czasem szczególnej wdzięczności za tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Przygotowujemy się do Niej poprzez nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek – odprawiać ją będziemy codziennie po wieczornej eucharystii. Na godz. 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i adorację relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu w czasie Mszy Świętych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek po wieczornej Eucharystii do godz. 2100. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca po porannej Eucharystii do godz. 900.

  6. W sobotę przypada Diecezjalne Święto Caritas. W przyszłą niedzielę parafialna grupa „Caritas” przeprowadzi przy naszym kościele zbiórkę do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. To, co złożymy ze szczerego serca, posłuży do pomocy potrzebującym.

W dzień Zmartwychwstania składamy Wszystkim serdeczne życzenia. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was pełnią swych łask – zwłaszcza zdrowiem duszy i ciała, radością a także nadzieją na lepsze jutro.