Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.02.04 – V Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Wspomnienie liturgiczne św. Agaty. Po Mszach Świętych błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
    Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Radzie Duszpasterskiej.

w środę

   • O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

w sobotę

   • Wspomnienie liturgiczne św. Scholastyki, dziewicy.
    Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek  po Mszy Świętej wieczornej.

 2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii trzydniowe Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W niedziele adoracja w ciszy od godz. 2000 – 2100.

 3. W przyszłą niedzielę na godz. 1000 do dolnego kościoła zapraszamy na przedstawienie pt. „Wielopolskie Droby” w wykonaniu grupy obrzędowej z Wielopola Skrzyńskiego.

 4. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Mieleckiego organizuję wyjazd na 35. Międzynarodowy Festiwal Młodzieży do Medjugorie, który odbędzie się od 30.07-08.08.2024 r. W programie Msze Święte, adoracje, świadectwa, modlitwy o uzdrowienie, a także wyjście na górę objawień i górę Krizevac, zwiedzanie Mostaru, odpoczynek na Riwierze Makarskiej, rejs statkiem na wyspę Hvar, wodospady Kravica. Zapraszamy młodych do skorzystania z tej propozycji spędzenia wakacyjnego czasu. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Koszty: 980 zł. + 320 euro. Zapisy do końca lutego lub wyczerpania miejsc. Kontakt w sprawie wyjazdu z Ks. Rafałem lub Ks. Jarosławem.

 5. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza dzieci z rocznika 2017 wraz z rodzicami na Dzień Otwarty szkoły 16 lutego o godz. 1700.

 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 z oddziałami mistrzostwa sportowego zaprasza dzieci z rocznika 2017 wraz z rodzicami na Dzień Otwarty szkoły 15 lutego od godz. 1600.

 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 zaprasza dzieci z rocznika 2017 wraz z rodzicami na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się 19 lutego od godz. 1700.

 8. Ruch Patriotyczny zaprasza na spotkanie z Wojciechem Krupą na temat „Huta Pieniacka”. Spotkane w sali Kany w sobotę o godz. 1700.

 9. Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

 10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Kwoka z ul. Kocjana; Janusz Rucki z ul. Śniadeckiego; Ryszard Grzelak z ul. Teligi. Polećmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu.