Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.01.28 – IV Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
    Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Zakonnym.

w środę

   • Wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko, prezbitera.
    O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

w piątek

   • Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z poświęceniem gromnic o godz. 600, 730, 900, 1530, 1700 i 1900. Gromnice będzie można nabyć przed  Msza Świętą. W Bursie Msza Święta o godz. 1800. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się o powołania do życia konsekrowanego a także w intencjach posługujących w naszej parafii Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Zechciejmy również w tym dniu materialnie wesprzeć zakony kontemplacyjne, których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat.

Przed świętem Matki Bożej Gromnicznej w środę i w czwartek na wieczorną Eucharystię z katechezą formacyjną zapraszamy wszystkie kobiety.

w sobotę

   • Wspomnienie liturgiczne św. Błażeja. Błogosławieństwo świec i gardła.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1600 i w piątek w czasie Mszy Świętych. Zachęcamy do spowiedzi także w tygodniu czasie Mszy świętych.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu: w czwartek po wieczornej eucharystii do godz. 2100; w sobotę po porannej Mszy Świętej do godz. 900 i od godz. 1700. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od 900.

 2. Dziś grupa 120 osób rozpoczęła XV Parafialny Obóz Narciarski. Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta oraz wszystkim dobrodziejom za pomoc w organizacji obozu.

 3. W tym tygodniu zakończyliśmy „kolędę”. Dziękujemy za każde spotkanie i za Waszą radość z odwiedzin kolędowych. Wasze uwagi i propozycje weźmiemy pod uwagę w planowaniu duszpasterstwa parafialnego. Każdy z nas księży odprawi Mszę Świętą w intencji rodzin odwiedzonych po kolędzie.

 4. W czasie ferii zimowych w Katolickim Ośrodku Kultury będą odbywać się zajęcia pt. “Ferie z Techniką”,  dla dzieci w wieku od 5 do 8 kl. S.P. Serdecznie zapraszamy. 

 5. Dziękujemy za ofiary na organy.

 6. Jeszcze dziś można nabyć za dobrowolną ofiarą złożoną do skarbony kalendarz przygotowany przez grupę św. Ojca Pio. Wszystkie ofiary sponsor kalendarza przekazuje na organy. Bóg zapłać.

 7. Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

 8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Korzeb z ul. Pisarka. Polećmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu.