Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.08.27 – XXI Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Wspomnienie liturgiczne św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
   • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1830 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy scholi męskiej.

we wtorek

   • Wspomnienie liturgiczne Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

w środę

   • O godz. 1830 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek w czasie spowiedzi i do godz. 2130. W sobotę do godz. 900 i od od godz. 1800.

  Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi przed nowym rokiem szkolnym w czwartek od godz. 1700. Dla dorosłych spowiedź w piątek od godz. 1700.

  W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: Msza Święta o godz.700 i adoracja do godz. 900.

  Do chorych i staruszków z posługą pojedziemy w sobotę od godz. 900.
 1. Legion Maryi zaprasza w przyszłą niedzielę na Jerycho Różańcowe. Włączmy się w modlitwę adoracyjną w kościele od godz. 2100 – 2400.

 2. Jeszcze w tym tygodniu Msze Święte w kościele jak i w Bursie w dni powszednie będą w porządku wakacyjnym.

 3. Pierwsze spotkanie formacyjne dla zgłoszonych uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami odbędzie się 6 września w czasie Mszy Świętej o godz. 1800. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w dolnym kościele. Obecność obowiązkowa.

 4. We wspólnocie naszych sióstr Służebnic nastąpiły zmiany. Do posługi w Rybniku odeszła s. Barbara Pach. Na jej miejsce została skierowana s. Franciszka Kędzior, którą serdecznie witamy. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 1030 Franciszka złoży kolejne śluby zakonne. Siostry Barbarę i Franciszkę polecamy Waszej modlitwie.

 5. Dziękujemy za ofiary jakie przekazujecie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym.

 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.