Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.08.13 – XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś Dzień Fatimski w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec z procesją o godz. 1945.

 2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

św. Maksymiliana Marii Kolbego – kapłana i męczennika.
całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1830 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w int. nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej „DABAR”

we wtorek

Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w kościele tak jak w niedzielę o godz. 600, 730, 900, 1030, 1200, 1400, 1700 i 1900, w Bursie o godz. 800 i 1000. Msza Święta w int. mieszkańców Złotnik jako podziękowanie za szczęśliwe zbiory o godz. 1030. Podczas tej Eucharystii będzie poświęcenie kwiatów, ziół i wieńca ze Złotnik. Odpust w Trzcianie.

w środę

O godz. 1830 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta

w sobotę

adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800

  1. W czwartek z Tarnowa wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą świętą o 630 na placu katedralnym w Tarnowie. Pielgrzymów z naszej parafii polecamy w naszych modlitwach i prosimy o modlitwę za nas. W dniach pielgrzymki zapraszamy naszych parafian do udziału w wieczornych Mszach Świętych. W modlitwie i rozważaniach będziemy łączyć się z pielgrzymami. Transmisja Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki w radiu RDN Małopolska o godz. 630. Nasze diecezjalne radio codziennie będzie przekazywać informacje z pielgrzymkowej trasy.
   Do wtorku można jeszcze do specjalnej skrzynki pod chórem wrzucić intencję, którą pielgrzymi zabiorą na Jasną Górę oraz będą polecać ją Matce Bożej podczas drogi. Można także materialnie wesprzeć organizację naszej grupy 18 św. Wojciecha przez złożoną ofiarę. Bóg Zapłać.
   Przypominamy także, że do dziś trwają zapisy na 1 dzień na pielgrzymce.
   Wszystkich pragnących zapisać się jeszcze na PPT prosimy po przybycie w najbliższą środę do KOKU od godz. 1700-2000.
 1. Jak co roku organizujemy autokar do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na parafialne prace inwestycyjne oraz za ofiary na organy od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

 3. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 4. W dniu 15 sierpnia odbędzie się 5 Pielgrzymka Rowerowa z Mielca do Rytwian. Szczegóły na plakacie.

 5. Dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej, publicznej i niepłatnej informuje że trwa nabór na kierunki kształcenia: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych i opiekunka dziecięca. Szczegółowe informacje na stronie szkoły: medyk.mielec.in lub w sekretariacie szkoły ul. Kościuszki 7.

 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp.: Bronisław Kwiatkowski z ul. Tańskiego, Kazimierz Narowski z Al. Ducha Świętego, Grzegorz Piecuch z ul. Drzewieckiego. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.