Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.01.29 – IV Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w czwartek

Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z poświęceniem gromnic o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 15.30, 17.00 i 19.00. Gromnice będzie można nabyć przed Msza Świętą. W Bursie Msza Święta o godz. 18.00. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się o powołania do życia konsekrowanego a także w intencjach posługujących w naszej parafii Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Zechciejmy również w tym dniu materialnie wesprzeć zakony kontemplacyjne, których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat.

Przed świętem Matki Bożej Gromnicznej we wtorek i w środę na wieczorną Eucharystię z katechezą formacyjną zapraszamy wszystkie kobiety.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 16.00. Na czwartek zapraszamy dzieci i młodzież.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
      – w piątek – w czasie spowiedzi i po wieczornej eucharystii do godz. 21.00
     – w sobotę po porannej Mszy Świętej do godz. 900 i od godz. 17.00.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od 9.00.

3. Od przyszłej niedzieli powracamy do celebrowania Mszy Świętych w kościele dolnym o godz. 11.30.

4. W niedziele o godz. 9.00 w kościele dolnym odprawiana jest Msza Święta dla wiernych obrządku greckokatolickiego.

5. W naszej parafii jeszcze trwa “kolęda”. Dziękujmy za każde kolędowe spotkanie i za Waszą radość z odwiedzin kolędowych. Pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. Dzień wcześniej ministranci i lektorzy z identyfikatorami zapowiedzą kolędę i przyniosą poświęcona wodę. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

Także w tym tygodniu okazja do spowiedzi będzie rano podczas Mszy Świętych i pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. We wtorek i w czwartek po południu kancelaria będzie nieczynna.

6. W piątek z racji wspomnienia Świętego Błażeja poświęcenie świec i błogosławieństwo gardła.

7. Legion Maryi z okazji 11 rocznicy powstania tej wspólnoty ufundował 6 ornatów do naszego kościoła. Bóg zapłać.

8. 4 lutego o godzinie 10.00 odbędzie się w KOK-u kiermasz strojów komunijnych.

9. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Rudek z ul. Konfederackiej; Janusz Polak z Alei Ducha Świętego. Polećmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu.