Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.01.22 – III Niedziela Zwykła

1. Dziś gościmy w parafii naszego rodaka ks. Krzysztofa Szeblę, który głosi kazania. Złożone ofiary do puszek przy wyjściu będą pomocą dla jego parafian w Lwowie. Bóg zapłać za hojność.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej DABAR.

w środę

Śnawrócenia Św. Pawła, Apostoła.

w czwartek

Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Za tydzień w czasie Mszy Świętej o godz. 1200 Legion Maryi zaprasza Legionistów i Legionistów wspomagających na Mszę Świętą rocznicową.

4. Grupa Biblijna na każdą niedzielę przygotowuje do zabrania medytacje do niedzielnego Słowa Bożego. Spotkania Grupy Biblijnej na które serdecznie zapraszamy, są w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

5. W naszej parafii trwa „kolęda”. Dziękujmy za każde kolędowe spotkanie i za Waszą radość z odwiedzin kolędowych. Pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. Dzień wcześniej ministranci i lektorzy z identyfikatorami zapowiedzą kolędę i przyniosą poświęcona wodę. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

6. Także w tym tygodniu okazja do spowiedzi będzie rano podczas Mszy Świętych i pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. We wtorek i w czwartek po południu kancelaria będzie nieczynna.

7. Ponownie prosimy o składanie żywności i detergentów, które będą przeznaczone na Ukrainę dla parafian księdza Marcina Mirasia. Również nasz rodak ksiądz Grzegorz Podołoski zwrócił się do naszej parafii z prośbą o wsparcie w bardzo trudnej sytuacji w Jego parafii. Przekazane dary będą również przeznaczone dla niego. Żywność i detergenty możemy składać jeszcze w tym tygodniu w KOK-u. Bądźmy hojni.

8. Wczoraj grupa dzieci i młodzieży wróciła z XIV parafialnego obozu narciarskiego. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, ks. Jarosławowi, siostrom: Marcie i Barbarze a także 10 opiekunom i wychowawcom za przeprowadzenie tego obozu. Bóg zapłać.

9. Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

10. Dziś Chór Nauczycielski Akord i Chór I LO zapraszają na koncert Kolęd i Pastorałek do kościoła św. Mateusza. Szczegóły na plakatach.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysława Jarosz z ul. Ogrodowej; Henryk Topór z ul. Konfederackiej; Kazimiera Niziołek z ul. Tańskiego. Polećmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu.