Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.03.24 – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

 1. Dziękujemy za liczny udział parafian w Drodze Krzyżowej ulicami Mielca.
 2. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te dni będą czasem szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
  W środę dzień spowiedzi parafialnej. Spowiedź od 900 do 1000 i od 1030 do 1200. Po południu: od 1400 do 1600 i od 1630 do 1800. W poniedziałek i wtorek spowiadamy poza parafią, dlatego nie będzie okazji do spowiedzi. Nie odkładajmy także spowiedzi na później.
  Od wtorku kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 1. W czwartek kończy się Wielki Post i rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. W tym dniu w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa.
  W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” będzie trwać do godz. 2300.
 1. W Wielki Piątek od godz. 600 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy.
  – o godz. 830 Ciemna Jutrznia /tekst jest dostępny na komórkach, tabletach…/
  – o godz. 900  Droga Krzyżowa
  – o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiać ją będziemy codziennie po wieczornej eucharystii.

  O godz. 1700 Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej.

  Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 2400. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny Ofiary składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

 1. W Wielką Sobotę od godz. 630 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Grobie.
  – o godz. 830 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
  – od godz. 900 do 1400 będzie poświęcenie pokarmów  /co pół godziny/
  –  w Bursie poświęcenie pokarmów o godzinie 1100 i 1130
  – w Złotnikach o godzinie 1000 w dwóch punktach: w Domu Ludowym i na stadionie.
 1. Program adoracji na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – kliknij i zobacz każdy dzień
  Jest on dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Zelatorów Róż Różańcowych z poszczególnych rejonów parafii i grupy pastoralne prosimy o poprowadzenie modlitw.
 1. Ze względu na zmianę czasu, wyjątkowo w tym roku, uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1830. Po obrzędach Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. W kościele przygotujemy dodatkowe miejsca siedzące. Zapraszamy Strażaków i Harcerki do straży przy Bożym Grobie. Prosimy przygotować procesję /baldachim, feretrony/. Na sobotnią liturgię przynieśmy świece.
 2. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich zaangażowanych w liturgię Święte Triduum Paschalnego. /wyznaczeni do czytań, kantorzy, schola, komentatorzy, ceremoniarze/ Spotkanie w sali KOK-u .
  Próba asyst dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza w Wielki Czwartek o godzinie 900.
  Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.
 1. Przed świętami chcielibyśmy uporządkować posesję przykościelną. Prosimy o pracę przy klombach i trawnikach. W czwartek rano od godz. 800 podejmiemy przedświąteczne sprzątanie kościoła. Zapraszamy do pomocy naszych parafian.
  Na czas świąteczny przyozdobmy krzyże i kapliczki.
 1. Przy wyjściu z kościoła do skarbon możemy złożyć ofiary na urządzenie Bożego Grobu.
 2. Parafialny Oddział Caritas w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 będzie wydawał potrzebującym paczki żywnościowe. Dziękujemy wszystkim za złożone dary serca.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.
 4. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Małgorzata Grabiec z Alei Ducha Świętego; Lucyna Rożniał – Ciejka z ul. Słonecznej; Małgorzata Stróż z ul. Tańskiego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.