Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.03.17 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. W liturgii tego tygodnia:

  w poniedziałek

  Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w int. nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnotom Neokatechumenalnym.

  we wtorek

  Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

  w sobotę

  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 2. W czwartek o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się niecodzienne Misterium Męki Pańskiej – Biblijna Droga Krzyżowa. Będzie to okazja dla nas, do przygotowania się do przeżyć tajemnicy Paschy Chrystusa. Wydarzenie to zostało przygotowane przez trzy podkarpackie chóry. Niech nasza świątynia wypełni się wiernymi. Więcej informacji na plakatach.

 3. W najbliższy piątek przeżyjemy Drogę Krzyżową z relikwiami Krzyża Świętego ulicami miasta. Rozpoczęcie przy Bazylice Św. Mateusza o godz. 18.30. Po Drodze Krzyżowej ok. godz. 20.00 w kościele będzie Eucharystia i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian, także dzieci i młodzież do udziału w tej niezwykłej Drodze Krzyżowej i w Eucharystii. W kościele Droga Krzyżowa dla osób starszych będzie tylko o godz. 9.00 i o 17.30.

 4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Uroczysta procesja z poświęceniem palm o godz. 12.00 po której nastąpi przyznanie nagród laureatom konkursu. Przypominamy, że w tym roku konkurs na najpiękniejszą palmę będzie miał inną formułę. Do wtorku należy złożyć własnoręcznie zrobione palmy do Spółdzielczego Domu Kultury, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.
  W Niedzielę Palmową i w Wielkanoc nie będzie Mszy świętej dla dzieci.

 5. Jeszcze do środy w kaplicy chrzcielnej Przemienienia Pańskiego można składać produkty żywnościowe na pomoc dla ubogich. Prosimy każdą rodzinę o włączenie się w pomoc najbiedniejszym. Parafialny Oddział Caritas w czwartek od godz. 16.00 do 18.00 będzie wydawał paczki żywnościowe. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojność.

 6. Zachęcamy do włączenia się w nowennę „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna, która odbywa się w dniach od 16 do 24 marca, zanoszona za wstawiennictwem polskich męczenników: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki, poprzedza Dzień Świętości Życia. Materiały i pomoce na stronie www.nowenna2120.pl i na naszej parafialnej stronie.

 7. 16 czerwca planujemy kolejna edycję wydarzenia „Rodzinnie u Ducha”, z okazji 20-lecia istnienia naszej świetlicy. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zbiórce fantów na loterię fantową, która będzie jedną z wielu atrakcji naszego festynu. Prosimy o przynoszenie do KOK-u rzeczy nowych, dobrych jakościowo do końca kwietnia. Przyjmujemy wszystko, co może sprawić radość innym. Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w pomoc przy organizacji naszego przedsięwzięcia, którego realizacja wymaga włożenia wielu sił oraz środków, ale daje też wiele satysfakcji. Spotkanie dla wolontariuszy odbędzie się w KOK-u o godz. 19.30 w najbliższą środę. Więcej informacji u ks. Proboszcza i s. Marty.

 8. W sobotę odwiedzimy chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Zgłoszenia do czwartku tylko w kancelarii parafialnej. Prosimy o niezgłaszanie chorych przez telefon.

 9. Dziękujemy za ofiary składane na organy. Dziękujemy kilku rodzinom za większe ofiary. W najbliższym czasie powinniśmy wypłacić kolejną ratę. W miarę możliwości prosimy o wpłaty. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na organy. Przy wyjściu z kościoła do skarbon możemy złożyć ofiary na urządzenie Bożego Grobu.

 10. Kuria Diecezjalna organizuje Kurs dla kandydatów na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

 11. Księgarnia Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos, znajdująca się przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, zaprasza na zakupy. Do nabycia: książki o tematyce religijnej i ogólnej, upominki z okazji ślubu, chrztu, Komunii; bajki i kolorowanki dla dzieci, dewocjonalia, obrazy.

 12. Na stronie internetowej parafii publikujemy ważny komunikat z ostatniego zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

 13. Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Krystyna Dudzik z ul. Kocjana; Jan Dudek z ul. Bajana; Bogumiła Ćwiękała z ul. Pisarka; Kazimierz Szczerba z Al. Ducha Świętego; Lucyna Rożniał – Ciejka z ul. Słonecznej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.
 1.