Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2024.01.21 – III Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

   • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej DABAR.

w środę

   • O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

w czwartek

   • Święto Nawrócenia Św. Pawła.

w piątek

   • Wspomnienie liturgiczne św. Tymoteusza i Tytusa.

w sobotę

   • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.
 1. W sobotę o godzinie 1630, naszą parafię odwiedzi 50-osobowa parafialna grupa teatralna z Trzciany, która przybliży nam swoim występem historię narodzin Zbawiciela. Będzie ona przedstawiona z perspektywy Maryi – jej przeżyć i wspomnień. To ich sposób głoszenia Ewangelii i budowania żywych relacji w Kościele. Grupa będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dla dwuletniej Klary Żmuda”. Przedstawienie odbędzie się w kościele dolnym.

 2. W tym tygodniu kończymy „kolędę”. Dziękujemy za każde spotkanie i za Waszą radość z odwiedzin kolędowych. W sobotę od godz. 900 odwiedzimy tych, którzy z różnych względów je mogli przyjąć kapłana. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do czwartku. Prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij /niebawem/. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

 3. W czasie ferii zimowych w Katolickim Ośrodku Kultury będą odbywać się zajęcia pt. “Ferie z Techniką”,  dla dzieci w wieku od 5 do 8 klas szkół podstawowych. W programie  zajęć będą wycieczki do różnych firm, salonów samochodowych, będą wyświetlane filmy i w nowej pracowni komputerowej będzie zapoznanie się z projektowaniem 2D i 3D.  Zapisy u siostry w świetlicy KOK. 

 4. Dziękujemy za ofiary na organy. Kilku rodzinom dziękujemy za większe wpłaty. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na organy.

 5. Dziś można nabyć za dobrowolną ofiarą złożoną do skarbony kalendarz przygotowany przez grupę św. Ojca Pio. Wszystkie ofiary sponsor kalendarza przekazuje na organy. Bóg zapłać.

 6. Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców i dziadków zatroskanych o wychowanie dzieci do zakupienia dla nich miesięcznika “Mały Promyczek” do przedszkolaków, a także “Promyczek Dobra” dla uczniów szkoły podstawowej. Od stycznia czasopisma są w nowej szacie graficznej, z nowymi artykułami i z większą ilością stron w cenie 10 zł za egzemplarz. Kontakt dziecka z czasopismem rozwija jego wrażliwość i wyobraźnię oraz pomaga w rozwoju życia religijnego.

 7. Solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Jarosławowi, także naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.