Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.12.31 – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. Ostatnia Msza Święta o godz. 17.00. Odprawimy wtedy Uroczyste Nieszpory, Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, przeprosimy za wszelkie błędy. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo. Wieczorem kościół będzie otwarty od godziny 22.00 do 24.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 24.00 ze schodów kościoła udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramenem całej naszej parafii. Zapraszamy serdecznie. Na ten moment zapalmy świece w naszych oknach, a kto może, niech przyjdzie na plac kościelny.

 2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte będą jak w niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek podczas Mszy Świętych i w piątek od godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej do godz. 21.00; w piątek w czasie spowiedzi i po Mszy Świętej do godz. 21.00. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

 4. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze święte jak w niedzielę. Poświęcimy kredę, którą na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. 6 stycznia jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dzieci.

 5. W tym dniu zapraszamy do udziału w V Mieleckim Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 10.30; następnie przemarsz na rynek, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie i występ Mieleckiej Orkiestry Dętej.

 6. Spotkanie opłatkowe mieleckich grup Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej odbędzie się w sobotę 6 stycznia. Msza Święta o godzinie 1700 w kościele. Po niej spotkanie i poczęstunek w KOK-u. Ksiądz Przewodnik i organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pielgrzymów, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę w grupach 16, 17 i 18.

 7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Jak co roku w tym dniu, księża Pauliści będą proponować nam nabycie komentarzy biblijnych do Słowa Bożego na każdy dzień.

 8. W miesiącu styczniu, dyżur w kancelarii będzie tylko w poniedziałki czwartki i piątki od godz. 8.00 – 8.30 i od 16.30 – 17.30.

 9. Przy wyjściu na stolikach proponujemy nabycie za dobrowolną ofiarą złożoną do skarbony, piękny kalendarz przygotowany przez naszą grupę Św. Ojca Pio.

 10. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na tacę, poprzez ofiaromat, w kancelarii parafialnej i na parafialne konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

 11. W naszej parafii trwa kolęda. Rodzina przyjmująca kapłana daje świadectwo swojej przynależności do parafii. Przeżywajmy te odwiedziny w duchu radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pokropienie poświęconą wodą i pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. Dzień wcześniej ministranci i lektorzy z identyfikatorami zapowiedzą kolędę i przyniosą poświęcona wodę. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij.

  Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

 12. Serdecznie witamy naszych parafian przybyłych na święta i Nowy Rok do Mielca. Wszystkim życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.

 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. Rafał Mazur z ul. Kocjana; Elżbieta Michalska z ul. Dębowej; Józef Kocoń z ul. Mieleckiego; Stanisław Sosiński z ul. Sienkiewicza. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu.