Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023.07.30 – XVII Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:
  • w poniedziałek

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1830 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryi.

  • we wtorek

Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dokora Kościoła.

  • w środę

O godz. 1830 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

  • w piątek

Wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

  • w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1800 /na czwartek prosimy dzieci i młodzież/. Z racji wakacji osoby chore, które chciałyby wizyty księdza z sakramentami prosimy zgłosić do środy w kancelarii lub telefonicznie: 722 271 401. Księża w piątek lub sobotę udadzą się tylko do osób zgłoszonych. Bóg zapłać.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu: piątek w czasie spowiedzi; także w czwartek i piątek po wieczornej eucharystii do godz. 2130.
 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia możemy uzyskać odpust Porcjunkulii.
 1. W niedzielę 6 sierpnia w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu, odbędzie się organizacyjne spotkanie grup 16, 17 i 18 przed rozpoczęciem 41. PPT na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. godz. 17.00. Zaraz po niej w dolnym kościele będzie można dokonać wszelkich formalności: zapisać się na pielgrzymkę, na autokar do Tarnowa i z Częstochowy, odebrać legitymację oraz zamówić koszulkę na wejście pielgrzymki (koszulki zamawiamy tylko na tym spotkaniu). Uczestnictwo w spotkaniu jest obowiązkowe dla wszystkich pragnących w tym roku wyruszyć na pielgrzymi szlak.
 1. W tym roku pragniemy zachęcić wszystkich do przeżycia jednego dnia na pielgrzymce. Autokar z chętnymi pragnącymi przejść jeden dzień w tarnowskiej pielgrzymce wyruszy z Mielca w niedzielę 20 sierpnia o 4.00 rano z parkingu obok KOK-u. Do przejścia pielgrzymi będą mieli zaledwie 20 km. Zapraszamy więc całe rodziny do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy na autokar w kancelarii do 13 sierpnia. Koszt uczestnictwa 50 zł.
 1. Przy wyjściu z kościoła do przygotowanej skrzynki można także złożyć indywidualną ofiarę na organizację naszej grupy pielgrzymkowej nr 18 św. Wojciecha a także zapisać intencje, w których będą modlić się pielgrzymi. Za każdą ofiarę i życzliwość w imieniu wszystkich pielgrzymów dziękujemy.
 1. Zakończyło się zgłaszanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych. Jeżeli ktoś z różnych przyczyn nie zdążył złożyć deklaracji prosimy o kontakt z ks. Jarosławem.
 1. Dziękujemy za ofiary na Organy od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Kloch, śp. Józef Kusek z Alei Ducha Świętego; śp. Mariola Czerwińska z ul. Drzewieckiego; Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.